Každý dobře ví, jak důležité pro zdraví je nevystavovat organismus škodlivinám. Stále více lidí se také snaží žít v souladu s doporučeními vědců a lékařů. Výlety do přírody, aktivní pohyb na čerstvém vzduchu, pravidelné cvičení a promyšlené plánování jídelníčku tak, aby byl v souladu s nutričními doporučeními, je pro mnohé běžnou součástí života. Někteří lidé navíc dodržují poměrně přísný stravovací či denní režim, další vyhledávají produkty z ekologického zemědělství nebo konzumují bylinky, potravinové doplňky a vitamíny. Mnozí však doposud opomíjejí, že jedním z nejdůležitějších faktorů, které zásadně ovlivňují stav organismu, je však kvalita ovzduší.

Čističky vzduchu si poradí se smogem, kouřem, prachem, plísněmi i pyly

Čističky vzduchu začaly do domácností pronikat poměrně nedávno. A jejich majitelé na ně vesměs pějí chválu. Vynaložené náklady se totiž opravdu vyplatí. To okamžitě po prvním vyčištění vzduchu v místnosti poznají i ti, kteří nikdy neměli sebemenší respirační obtíže a alergie znají jen z vyprávění. Čističky vzduchu prokáží velkou službu zejména lidem žijícím ve velkých městech, u frekventovaných vozovek a v silně znečištěných lokalitách. S jejím pořízením není na místě otálet, pokud je kolem bytu či domu pravidelně smog. Čističky vzduchu by měly být samozřejmostí také pro alergiky, astmatiky a kuřáky, zejména když svému zlozvyku holdují pravidelně přímo v interiéru. Právě proto, že dokáže ze vzduchu eliminovat výrazné procento poletujících pylů, prachu a plísní, je používání čističky vzduchu žádoucí i v domech, chatách a chalupách stojících v lůně přírody na samotě u lesa. I čistě přírodní vlivy totiž mohou mít negativní dopady.

Jaké čističky vzduchu jsou nejlepší?

Při porovnávání čističek vzduchu je jedním z důležitých kritérií typ filtru. HEPA filtr je vysoce účinný a při pravidelném čištění ho stačí vyměnit cca po 6 – 12 měsících. Uhlíkový filtr se čistí výrazně hůře, nicméně jeho životnost je zhruba stejně dlouhá.

Ve vlhkých místnostech vytvoří příznivé klima odvlhčovač vzduchu

Mnoho starších domů má problémy s nadměrnou vlhkostí. S tímto nedostatkem se potýkají i některé novostavby. V takových interiérech je velké riziko vzniku nebezpečných plísní. Odvlhčovač vzduchu dokáže výrazně zlepšit podmínky uvnitř budovy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno