Ekologický přístup k životu, ale i snaha dělat bydlení více bezbariérovým, mění i naše bydlení, včetně koupelny. Koupelnu však proměňují i různé nové technologie a vychytávky. Co by v koupelně nemělo chybět, a co do ní naopak nepatří?

Vana nebo sprchový kout? Nezáleží jen na velikosti koupelny

Kdo nedá dopustit na relaxaci ve vaně a má pro ni dostatečně velkou koupelnu, toho budete o výměně vany za sprchovací kout přesvědčovat jen stěží. Ideálním řešením je kombinace obojího. Vana a sprchový box současně nejsou žádným přepychem. Často máme potřebujeme využívat v jednom čase koupelnu společně s partnerem, nebo koupelnu blokujeme tím, že na delší chvíli obsadíme vanu. Též můžeme žít v domácnosti s člověkem, pro kterého je využívání vany kvůli různým indispozicím nebezpečné i nemožné. Do této situace se snadno dostaneme i sami. Stačí úraz, zlomenina, a problém s hygienou je na světě. Zvažte přidat do své koupelny i sprchový kout.

Jak řešit sprchový kout?

Možností je poměrně mnoho. Lze jej řešit v různých vyzděných nikách, do kterých se osadí sprchová vanička, nebo se pouze vyřeší vydláždění s odtokem. Následně se osadí sprchové dveře do niky. Další možností jsou sprchové vaničky do různých rohů, kde lze kupovat zvlášť vaničku a zástěnu. Takto vybudovaný sprchový kout dokáže vypadat velice efektně, jako obklad stěn se v něm používá obvykle obložení identické s ostatními částmi koupelny. Sprchové boxy se však dají koupit i kompletní. Oblíbené jsou zejména jako masážní sprchové boxy.

Potřebu sprchování umí vyřešit i vana se zástěnou. V tomto případě však chybí bezbariérovost. Řešení pak nabízí dodatečné vytvoření dvířek do vany v kombinaci se zástěnou. Ne každý však tento zásah do integrity vanové konstrukce chce.

Na co ještě v moderní koupelně nezapomenou?

Rozhodně se hodí najít si místo pro velké zrcadlo. Nejen nad umyvadlem, ale i na takové, kde vidíme celou svoji postavu. Dobrým řešením je zeď, na které se vidíme v zrcadle jak z vany, tak klasicky z podlahy. Také je možné v koupelně, zejména té větší, využít vyšší koupelnový nábytek se zrcadlem.

Vhodným doplňkem koupelen jsou i přídavné radiátory či sušáky ručníků. V moderní koupelně by však v dnešní době neměly chybět ani vychytávky, jakou je bezdotykový dávkovač mýdla. Díky němu je mytí rukou hygieničtější, zábavnější i pro děti, a rovněž jsme schopni zachovávat snadněji hygienu na umyvadle. Koupelna je jeden z nejnáročnějších prostor na úklid. Proto se každá vychytávka, která to usnadní, rozhodně hodí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno