Kde bude postel umístěna?

Začneme radami, které se sice neustále opakují, ale lidé v nich přesto opakovaně chybují. V první řadě byste si totiž měli ujasnit, kde vaše postel bude stát. Je důležité novou dřevěnou postel sladit se zbytkem místnosti, aby jeden kus nábytku nebyl ze dřeva světlého, druhý z tmavého a další kus zase z úplně jiného. Dřevěné dekory se sice dají kombinovat, avšak je k nim nutné přistupovat s rozumem, abyste si nezařídili místnost ve stylu „každý pes jiná ves”.

Druhou věcí, ve které se až překvapivě často chybuje, jsou rozměry. Velká část zákazníků jde do obchodu pro nábytek, aniž by místnost přesně změřila. Mají takzvaný odhad od oka. Zpětně se diví, že se vybraná manželská postel do místnosti nevejde, nebo je naopak místnost poloprázdná, a tedy neútulná. Zde platí známá lidová poučka: „Dvakrát měř, jednou řež.”

V neposlední řadě je třeba si uvědomit i to, že postel často kupujeme na celý život. Proto raději investujte do kvalitních postelí z masivu. Ty obvykle slouží i několik generací, stále přitom budou vypadat skvěle a navíc krásně provoní celou ložnici, minimálně během prvních let používání.

A ke kvalitní posteli patří i kvalitní matrace. Je nutné zakoupit přesně ty rozměry matrací, které zapadnou do vaší postele, a prostěradlo, které bude na matraci přesně pasovat – nebude po stranách „vyjíždět” a nebude se ani krabatit. Abyste co nejlépe ochránili matraci, zvažte rovněž koupi matracového chrániče, který ochrání matraci od vlhkosti, agresivnímu potu a roztočů.

 

Podle čeho vybírat kvalitní matraci?

Na prvním místě je bezesporu použitý materiál. Mezi ty nejvhodnější patří studená pěna, viscoelastická (tzv.líná) paměťová pěna a latex. Všechny tyto materiály jsou špičkově vyvíjeny a jsou doporučovány pro každodenní spánek pro osoby zdravé i trpící nemocemi zad či páteře.

Druhým důležitým kritériem je hustota pěnové výplně. A pěna je v každé matraci. I v pružinové, kde tvoří komfortní vrstvu. Chcete-li opravdu kvalitní matraci, která vydrží, doporučujeme matrace z materiálu o hustotě 50kg/m3 a více, jako zlatou střední cestu s životností okolo 8 let doporučujeme pěnu o objemové hmotnosti 40kg/m3.

Máte-li zdravotní problémy s páteří či pohybovým ústrojím, ptejte se po zdravotních matracích. Ty mají perfektní tvarovací účinky, zabraňují borceni a prohýbání páteře, která potřebuje přes noc dokonalou regeneraci, aby mohla ráno opět fungovat, a vy jste se probouzeli bez bolesti zad.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno