Před Vánoci jsme všichni ve spěchu, kromě běžných povinností ještě sháníme dárky a potřebné nákupy, aby Štědrý večer stál za to a všichni byli spokojení. Často si ale díky spěchu a stresu přiděláme práci a způsobíme problémy. Poškozené klíče od auta nejsou výjimkou.

Pozor na kryt

Běžně klíče vezmeme do ruky cestou k autu a od auta, pak je někam odložíme, či častěji odhodíme a občas nám upadnou. Neustálé nárazy na tvrdé plochy, jako jsou dlaždice a stůl, jim ale nemusí zrovna svědčit. Většina nových vozů má klíče od auta schované v plastovém krytu, ze kterého je stiskem tlačítka vystřelíme ven. Pokud dojde k poškození krytu, může se samotná planžeta klíče nalomit nebo přímo vylomit ven. Auto pak možná s různými pomůckami i nastartujeme, ale nelze tak klíče nechat a situaci neřešit. Do krytky nevidíme a tak nemáme jistotu, že nedošlo k poškození i uvnitř, kde se skrývá i čip s kódem pro imobilizér nebo dálkové ovládání. Když tak dojde k jakémukoli poškození a nebo vylomení planžety, navštivte specializovanou firmu a nechte si své klíče od auta opravit. I když v danou chvíli vypadá vše v pořádku, za pár dní můžete bezradně stát před autem, které nepůjde odemknout ani nastartovat.

Může za to imobilizér

Starší auta mají velkou výhodu, výroba nového klíče je snadná a rychlá, v podstatě stačí jen vyfrézovat kopii původního. Novější vozy už tak jednoduché řešení nenabízí, protože je moderní technologie chrání před odcizením. Imobilizér patří mezi běžné vybavení vozů a bez funkčního čipu se správným kódem jednoduše nenastartujete a tak s autem nikam neodjedete. Poškození klíčů od auta tak může být větší komplikací, než se na první pohled zdá. Řešte proto vždy jakékoli poškození, i když vypadá jako banalita. Prasklý kryt napovídá, že brzy se rozlomí úplně, stejně jako drobné chybějící kousky plastu a vylomené části. Nečekejte, až klíč opravdu přestane fungovat a nechte si ho opravit.

Včasná oprava vám ušetří čas, peníze a nervy. Stejně jako výroba nového, náhradního klíče pro případy, že byste svůj klíč někde ztratili nebo zničili tak, že nebude použitelný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno