Pít musíme, jinak bychom dlouho nepřežili. Často ale to, co je pro naše tělo nejpřirozenější, nahrazujeme mnohem méně vhodnými nápoji. Nejlepší je totiž čistá voda.

Lepší chuť vody

Ano, ta obyčejná voda, která nám teče z kohoutku a nemusíme pro ni nikam chodit ani jezdit. V některých koutech světa si o komfortu, který máme s vodou v našich podmínkách, mohou jen nechat zdát, voda je tam totiž vzácnost. U nás stačí jen otočit kohoutkem a můžeme pít tolik vody, kolik jen chceme. Často ale bojujeme s její chutí, která je nedobrá nebo z ní cítíme pachuť chloru a když ji necháme odstát, není čerstvá. S tímto problémem si umí poradit filtry na pitnou vodu, které ji zbaví nečistot a škodlivých látek a dodají jí skvělou chuť. Stejnou vodu, kterou pijeme, totiž používáme i na mytí nádobí, praní nebo mytí, a můžeme tak mít pochybnosti, zda je skutečně čistá jako křišťál. Vodní filtry z ní odstraní stopy pesticidů, hormonů, antibiotik, chloru a mnoha dalších prvků, které pro náš organismus nejsou vhodné, a naopak v ní ponechají látky prospěšné, jako je jód, vápník nebo hořčík.

I pro děti

Voda je v našem organismu velmi potřebná, účastní se mnoha procesů, bez kterých bychom jednoduše nemohli fungovat. Trávení, termoregulace a odvod škodlivých látek z těla jsou jen základní procesy, při kterých se bez vody neobejdeme. Voda je pro naše tělo nejpřirozenější zdroj tekutin, často ale místo ní pijeme limonády a sirupy, které naopak našemu tělu moc neprospívají, a to samé dělají naše děti. Ty se podle chuti řídí nejvíce, pokud jim něco nechutná, nechtějí to. Filtry na vodu pomohou zlepšit chuť vody, abychom ji pili rádi my i děti.

Naučit se dávat přednost vodě může chvilku trvat, je ale prospěšná pro naše zdraví a dokáže pomoc s bolestmi hlavy nebo únavou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno