Zajímá tě, čím to je, že některé páry jsou jako vystřižené z romantického filmu? Určitě znáš i ty ve svém okolí alespoň jeden takový pár. Ne vždy osud spojí dvě “soul mates” a “žili šťastně dokud nezemřeli” je často jen fráze z pohádek. V reálných vztazích narážíme na překážky. Na všem co má za něco stát, musíme pracovat. A toto platí i ve vztazích.

love-497528_1280

Prominentní americký psycholog, Dr. Mark Goulston, pozoroval šťastné páry a zjistil, že všechny mají něco společného. Přečti si následujících 10 tipů, které ti mohou pomoci zkvalitnit tvůj vztah.

1. Spát běžte ve stejném čase

I když jeden z vás vstává později, snažte se chodit do postele spolu, tak jak to dělají šťastné páry. Co může být příjemnější, než se po dlouhém dni k sobě přitulit, popovídat si o uplynulém dni, probrat co nás čeká další den a usnout spolu v objetí?

2. Rozvíjejte společné aktivity

Nepodceňujte význam společných aktivit. Nezáleží kolik společných zálib máte, ani jak často je provádíte. Vše, co můžete dělat spolu a oba vás to baví, je tou správnou volbou pro posílení vztahu. Může jít také o naprosto běžné aktivity, jako například společné vaření, které se ve dvojici může změnit na příjemnou zábavu. Zároveň ale nezapomínejte každý i na vlastní záliby. Díky tomu si budete navzájem zajímavější a nebudete závislí pouze jeden na druhém.

3. Kráčejte ruku v ruce nebo vedle sebe

Šťastný pár poznáš už na první pohled jdouce ruku v ruce. Vzájemná blízkost je stejně důležitá jako společné aktivity. Držte se za ruce a budete se cítit navzájem více propojeni.

4. Důvěřujte si a odpouštějte si

Ani šťastné páry se nevyhnou občasným hádkám a neshodám, upřednostňují ale důvěru a odpouštění si namísto nedůvěry a výčitek.

5. Zaměřte se na to dobré

Pokud se zaměříš na špatné věci na tvém partnerovi, tak vždy nějaké najdeš. Pokud se zaměříš na ty dobré, rovněž jejich najdeš. Jde o úhel pohledu. Šťastné páry se soustřeďují právě na ty pozitivní věci. Chvalte a vyzdvihujte si dobré vlastnosti. Dodá to vašemu vztahu pozitivní energii.

6. Obejměte se při každém setkání

Zda jste měli špatný a náročný den, nebo jste prožili něco výjimečného a chcete se o radost podělit, objetí vám dodá pocit vzájemné blízkosti a opory.

7. Říkejte si “Miluji tě” a “Přeji ti hezký den”

Jednoduchý způsob jak můžeš partnerovi zpříjemnit den. Řekněte si každý den jednu pěknou větu a budete se cítit více milováni.

8. popřejte si dobrou noc bez ohledu jak se cítíte

Dokazujete tím, že to co je mezi vámi je větší než jakékoli vnější problémy.

9. Zjisti, jaký má den tvůj partner

Zavolej svému partnerovi během dne, abys zjistila, jak se mu daří. Potěšíš ho tím, že na něj myslíš a tvá slova ho dokáží povzbudit. Díky takovéto “kontrole počasí” budete více synchronizaci při vašem setkání. To znamená, že pokud víš, že měl tvůj partner špatný den, neočekávej od něj, že bude stejně sdílet tvou radost z nových bot. Pokud víš, že měl těžký den, zkus mu připravit příjemné překvapení. Například jeho oblíbené jídlo, překonej se a podívej si s ním fotbal nebo mu zprav příjemnou masáž. Určitě to ocení!

10. Ukažte světu, že k sobě patříte

Šťastné páry můžeme často vidět, jak si svou náklonnost dokazují dotykem. Ruku v ruce, kolem ramen, na koleně … Vysílejte světu signály, že patříte k sobě a jste na svou polovičku hrdí.

Šťastné páry vědí, že základem vyrovnaného vztahu je, aby se oba partneři cítili ve vztahu dobře az tohoto vycházejí i všechny zvyky uvedené výše.

Doufám, že sis z tohoto článku vzala něco poučného, co ti pomůže zlepšit tvůj vztah. Pokud máš nějaké vlastní osvědčené tipy, neváhej se s nimi podělit v komentářích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno