Toužíte po klidném bydlení a zároveň hledáte něco neokoukaného a jedinečného? Můžete začít pěkně od píky a přestavět si podle svých představ třeba půdu v domě u rodičů. Díky moderním technologiím nejde o nic složitého, pokud ovšem ze začátku nepodceníte několik důležitých detailů.

 

Za špatnou orientaci zaplatíte víc

Také se řídíte pravidlem, které byty orientované na jižní stranu zařazuje do té nejluxusnější kategorie? Měli byste vědět, že v případě půdních prostor to neplatí. Tzv. severo-jižní orientace vás totiž doslova vydá na pospas nemilosrdnému působení slunce. Budete-li na ní přece jenom trvat, připravte se na několik nezbytných kroků.

  • Dostatečná izolace je základem. Musí obsahovat především velkou přirozeně odvětrávanou mezeru. Bez ní se začnou ve vašem novém podkrovním bytě rychle tvořit plísně a vlhkost.
  • Nutná bude pravděpodobně i úprava oken. Příliš mnoho z nich by nepříjemné slunečními paprsky pozvalo dál se vším všudy. Uvažujte proto o redukci, nebo alespoň vybavte všechna skla odolnými foliemi, žaluziemi nebo roletami, ideálně na automatické ovládání.

 

Dbejte na maximálně využití dostupných prostor

Už dávno neplatí, že půdní byty je za všech okolností nutné zařizovat nábytkem na míru. V některých případech se to však rozhodně vyplatí. Především vestavěné skříně za skvělé ceny vám mohou prokázat neocenitelnou službu. Vyhraďte jim jednu velkou stěnu, v níž soustředíte všechny úložné prostory.

Nechte svou novou vestavěnou skříň dosahovat od podlahy až ke stropu – tím se vyhnete nevzhledným mezerám, v nichž se bude hromadit prach a nepořádek. A především si je nechte vyrobit tam, kde vám dají absolutní kontrolu nad jejím vzhledem i vnitřním rozvržením. Jen vy víte, zda je nutné dát více prostoru ramínkům nebo klasickým regálům, či kolik malých zásuvek na drobnosti využijete. To je prostě nezvratný fakt.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno