Když se rozhodnete vybavit dětský pokoj, existují základní věci, které tam zkrátka být musí. Potom jsou kusy nábytku, bez kterých se děti sice obejdou, ale určitě by je měly v pokoji rády. O tom, kolik toho v pokojíku bude, rozhoduje především jeho velikost a také rozpočet, který máte k dispozici.

Mezi ty, které do pokoje musíte vměstnat v každém případě, patří postel, skříň na oblečení, a nepochybně i pracovní stůl se židlí. Ostatní kousky, jako je houpací křeslo nebo sedací pytel, patří do druhé skupiny.

Když tedy dojde na otázku „křeslo nebo židli?“, odpověď je poměrně snadná, pokud máte dost prostoru klidně oboje. Pokud však bojujete s malým pokojem, je lepší dát přednost praktičnosti. Zvítězit by měla kvalitní dětská židle.

 

Stůl a židle do dětského pokoje

Dětský stoleček a židličky je praktickým kusem nábytku, kde si děti mohou hrát, kreslit, svačit, zkrátka dělat, cokoliv je napadne. Ve většině případů jsou úměrné jejich věku, to znamená, že jsou nízké a postupem času budete muset přemýšlet o jejich nahrazení psacím stolem a dětskou židlí.

Až dítě nastoupí do školy, budete muset z hracího prostoru vytvořit prostor pracovní. V podstatě budete zařizovat pro své dítě takovou malou kancelář. Na učení bude potřebovat větší stůl a především kvalitní, pohodlnou židli. Buďte prozíraví a pořiďte dítěti rostoucí nábytek, který s ním poroste až do dospělosti. Polohovací stůl a židle vám ušetří hodně starostí, času i prostředků.

 

Designový nábytek do dětského pokoje

Kromě toho, že je nábytek funkční, musí být i pěkný. Při zařizování designových pokojů máte hned několik možností. Židle do dětského pokoje může vypadat jako vystřižená z knížky o princeznách nebo jako křeslo pirátského kapitána. Vybírat můžete opravdu z rozmanitých možností.

U prostorných pokojíků si můžete dovolit více nábytku, bez toho, abyste měli pocit, že je pokoj přeplněný. Kromě pracovního koutku tu je prostor pro relaxaci, tam právě patří pohodlné křeslo. Do dětského pokoje ho umístěte spolu s malým stolkem a lampičkou s příjemným světlem. Vytvoříte tak příjemný koutek k odpočinku či čtení, které si děti jistě zamilují.

Místo křesla můžete postavit na zem sedací pytel, na kterém se vyřádí nejenom děti, ale i dospělí. Sedací pytle dnes mívají nejrůznější barvy a designy, takže si jistě vyberete ten pravý.

Nábytek v dětském pokoji je zároveň i hračka a skvělou zábavu vašim ratolestem nabídne houpací křeslo. Houpací křeslo pro děti by mělo být o něco menší než to klasické, aby děti dobře dosáhly na zem a mohly se pohodlně a bezpečně houpat.

 

Kvalita na prvním místě

Důležité jsou kromě designu i materiály, z kterých je nábytek vyroben. Dbejte na to, aby veškerý nábytek, který dětem do pokojíku pořizujete, měl patřičné certifikáty o nezávadnosti materiálů. Dodavatelé nábytku by vám kvalitu výrobků měli automaticky doložit.

2 KOMENTÁŘE

  1. Kdybych měla říct, kdo udělal dětem za poslední rok největší radost, tak to bude bezpochyby jedno brněnské malířství, které nám vymalovalo oba pokoje na přání. A nebyla to jen nějaká obyčejná bílá barva. Pěkně jsem jim dala notičky a udělali nám seriálové postavy na míru. Moc pěkné

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno