Ač je to možná k neuvěření, existuje řepkový olej, který doporučuje i světoznámý kuchař Jamie Oliver. Tímto řepkovým olejem je řepkový olej lisovaný za studena. Jeho výhodou je velmi příznivé složení, které dokáže konkurovat i panenskému olivovému oleji a má také univerzální použití. Tento olej má i blahodárné účinky pro lidský organismus. Již dávno neplatí, že řepkový olej patří mezi oleje, kterým bychom se měli vyhnout obloukem. A jaké jsou jeho další přednosti?

 

Jemná oříšková příchuť

Při použití dodává řepkový olej lisovaný za studena pokrmům jemný oříškový nádech, který je velice příjemným zpestřením chuti samotného pokrmu. Tento druh řepkového oleje je v podstatě pro univerzální použití, lze ho využít ve studené i teplé kuchyni. Výbornou volbou je například při výrobě majonézy, salátových zálivek, smažení nebo výrobě omáček. Použít ho lze i do bábovkového těsta nebo při nakládání a grilování masa či zeleniny.  Svojí neutrální chutí se pak hodí jak pro přípravu sladkých, tak i přípravu slaných pokrmů.

 

Zdraví prospěšné složení

Další předností řepkového oleje lisovaného za studena je ideální složení esenciálních mastných kyselin a obsah vitamínu E, který je známý svým vysokým antioxidačním účinkem. Navíc se jedná o vitamín, který je rozpustný v tucích. Díky svému složení působí řepkový olej za studena lisovaný blahodárně na prevenci vysoké hladiny cholesterolu, kardiovaskulárního onemocnění a vysokého krevního tlaku. Pozitivní účinek má i na funkčnost endokrinologického systému člověka a nervový systém.

 

Všestranné použití

Další výhodou řepkového oleje je jeho univerzálnost. Kromě domácí kuchyně se řepkový olej lisovaný za studena používá i při výrobě potravin, jako jsou pomazánkové margaríny, majonézy či tatarské omáčky. Používá se i v pekařském, konzervárenském a drůbežářském průmysl. Složení oleje je vhodné i pro výrobu kosmetických výrobků, a to především pro výrobu krémů. Krémy z řepkového oleje působí příznivě na pokožku celého těla a napomáhají v léčbě kožních onemocnění.

Řepkový olej za studena lisovaný najdete na e-shopu www.zdravyolejzpolabi.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno