Istanbul

Jako první byste měli navštívit Istanbul. Jde o jedno z nejkrásnějších měst světa, kde vedle sebe v poklidu žijí muslimové, křesťané i židé a na památky z různých historických období narazíte na každém kroku. Suvenýry a netradiční dárky jsou cenově příznivé a zakoupit je můžete na proslulém Velkém bazaru.

 

Antalye

Za návštěvu určitě stojí město Antalya, kde najdete krásná místa, například přístav pod starým městem nebo 50 metrů vysoké vodopády. Antalya je nejhezčím městem Turecké riviéry.

 

Trója

Bájným příběhem opředené město Trója symbolizuje dřevěný kůň. Pokud jste četli legendy nebo viděli film, určitě vás upoutal velkou láskou a krutou válkou, kterou ukončila chytrá lest.

 

Modrá mešita

Takzvaná Modrá mešita je nejznámější památkou nejen v Turecku, ale i v celém islámském světě. Název Modrá mešita je odvozen od zhruba 20.000 modrých dlaždic, kterými je interiér dekorován.

 

Efes

Zříceniny starověkého města Efes jsou celosvětovým archeologickým nalezištěm. Artemidin chrám je dokonce zařazen mezi 7 divů starověkého světa, ale najdete tu mnohé další památky. Doporučit můžeme Hadrianův chrám, kostel Panny Marie, Trajánovu fontánu či lázně Scholastica a mnohé další. Zřícenina Celsovy knihovny je asi nejpůsobivější ze všech.

 

Manavgat

K návštěvě určitě láká též krásná tyrkysová řeka Manavgat, po které můžete plout lodí a obdivovat přírodu a zajímavá místa kolem. Na své si zde přijdou i milovníci adrenalinových sportů.

Zkrátka Turecko nabízí kromě koupání v moři a slunění na plážích mnoho kulturního vyžití a dovolené zde určitě nebudete litovat!

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, zajímavý článek o Turecku, praktický průvodce po této zemi. Z manželem máme letět na dovolenou do zmíněného Turecka. Máme problém, kde nechat auto po dobu naší dovolené. Na internetu manželem našel toto parkování https://parkovani-u-letiste-v-praze.cz/ , ale nemáme s těmito službami zkušenost. Poraďte. Děkuji. Pěkný den

  2. Dobrý den, koukám že Turecko je docela populární a tady ty zájezdy v místě pobytu taky, a nevíte jak je to teď s létáním do Turecka? Je to možné s negativním testem na covid? Taky jsem přihodím jednoho průvodce v Alanyi https://ahojalanya.cz/ jako v Turecku jsme ještě nebyli tak se chystáme až to bude možné teď jsme s rodinou pořád zavřený doma. Takže až to bude možné tak letíme, teď jsem četla že budou od léta covidovy pasy pro cestování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno