Přemýšlíte nad nákupem pračky, jež zvládne provoz vaší početné domácnosti? V běžných rodinách o čtyřech členech je pravidlem, že se pračka zapíná téměř každý den. Na co si dát při pořízení pračky pozor, aby takovýto nápor bez potíží zvládla?

 

Kam ji umístíte?

Před pořízením spotřebiče je třeba mít už dopředu rozhodnuto, zda upřednostňujete pračky s horním plněním, nebo vás zajímají automatické pračky s předním plněním. Nejedná se totiž pouze o otázku obsluhy, nýbrž velkou roli hraje místo ve vaší koupelně. Do malého prostoru se doporučuje umístit svrchu plnitelnou pračku, nebo tzv. pračku slim, což je předem plnitelná pračka s hloubkou do 44 cm.

 

Zaměřte se technické parametry

Co se týká kapacity pračky, pro větší domácnost preferujte hmotnost bubnu min. 7 kg. Předem plnitelné pračky mají větší buben, proto dokážou pojmout až 13 kg prádla. Dále by vás měl zajímat počet otáček. Při běžném provozu by měla pračka mít min. 1200 otáček za minutu. V případě, že uvažujete současně nad nákupem sušičky, dejte přednost pračce s min. 1400 otáčkami. Prádlo se tak mnohem rychleji usuší, což bude méně energeticky náročné. Energetická třída je další věcí, která by měla při nákupu rozhodovat. Nejúspornější spotřebiče nesou označení A+++.

 

Výrobci, na které je spolehnutí

Spotřebiče, s nimiž neuděláte krok vedle, jsou pračky LG a pračky Miele. U obou výrobců se můžete spolehnout na špičkovou kvalitu a dlouholetou životnost. Překvapí vás svým perfektním výkonem a úsporným provozem. Při jejich výrobě byly použity ty nejmodernější technologie, díky nimž pračky disponují mnoha velmi šikovnými programy, jež zvýší efektivitu pracího procesu. Jedná se např. o funkci dovažování prádla, která určí odpovídající množství vody. Dále je to optimální praní textilií či program parního praní. Tyto pračky jsou rovněž velmi tiché, inovační tlumící systém eliminuje vznik vibrací.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno