První dojem je vždy nesmírně důležitý. A o to důležitější je právě tehdy, když se chystáte na pohovor. Při osobním pohovoru se bude vždy osoba, se kterou hovoříte, zamýšlet nejen nad tím, co říkáte, ale také jak vypadáte. A to v případě jakékoliv pracovní pozice! Samozřejmě, váš vzhled je o něco důležitější, pokud se ucházíte o místo na manažerskou pozici nebo do velké korporátní společnosti. V každém případě, dejte si vždy záležet na vašem zevnějšku.

S oblečením to nemusíte přehánět, ale je důležité, abyste vypadaly přiměřeně na tuto událost. Co tvoří základ dámského oblečení na pohovor?

1.     Oblečení

Výběr oblečení záleží od vašeho typu postavy, od pozice i od vašeho věku. A samozřejmě i na počasí. Rozhodně však nic nezkazíte elegantními šaty s krátkým nebo dlouhým rukávem. Pokud je léto, rozhodně si nedávejte klasické letní šaty pro volný čas, ale zvolte něco elegantnější. Úplným základem jsou klasické dámské šaty zúžené v pase, které sahají zhruba po kolena. Dejte si pozor, aby tyto šaty nebyly příliš krátké a raději ani příliš obepnuté. Pokud máte šaty na hrubší ramínka nebo sukni, pomůže vám dámské sako. To víte skvěle na pohovor kombinovat i s dámskými kalhotami nebo sukní. K sukni si můžete obléknout klasickou bílou košili. Případnou alternativou je i hedvábná košile jiné barvy.

Rozhodně si neoblékejte rifle. Ty by totiž mohly celý dojem pokazit. Pokud nechcete sukni nebo šaty, sáhněte po dlouhých kalhotách.

Co se týče obuvi, nejvhodnější jsou lodičky. I v případě letních měsíců je lepší v tomto případě vzdát se letní obuvi, jako jsou sandály či dokonce žabky. Ty se na pohovor nehodí. Také vám velkou službu neudělají tenisky. Ty si raději odložte na volný čas. Z bot na nízkém podpatku jsou vhodné mokasíny.

Vše však nakonec záleží na tom, o jakou pozici a do jaké společnosti se ucházíte.

2.     Doplňky

Velmi důležitou součástí oblečení na pohovor jsou doplňky. Nimi rozhodně nic nezkazíte. První zásada zní – s doplňky to nepřehánějte. Raději vsaďte na klasiku a dejte si jen hodinky a pěkné náušnice. Kabelky jsou také při pohovorech velmi důležité. Mějte s sebou raději větší kabelku, do které pohodlně všechno vejdete. Opět si vyberte spíše klasický styl do ruky nebo na rameno. Nevhodná je crossbody kabelka. Ta se na pohovor nehodí.

3.     Kde najdete vhodné oblečení na pohovor?

Pokud nemáte doma oblečení, které je na pohovor vhodné, nezoufejte. Značka, kde rozhodně najdete cokoli potřebujete, je Mango. Tato značka je ideální pro všechny, který se chystají na pohovor. Zaručeně zde najdete košili či halenku, kalhoty i sako, případně kabát nebo jiné vhodné oblečení. A to na každou postavu nebo věk.

Výběr kvalitního a čistého oblečení, je základem dobrého dojmu. A ten je na pohovoru velmi důležitý. Raději, než byste to měli se svým zevnějškem příliš přehánět, oblečte se tak, abyste se cítili pohodlně a dobře zároveň. Co se týče barev, nemusí to být vždy jen černá. Vyhýbejte se příliš křiklavým barvám, které se na pohovor velmi nehodí. Ale klasická bílá, černá, modrá, případně jiné tlumené barvy jsou více než vhodné. Službu neudělají ani výrazné barvy, jako je, například, červená.

Když se budete řídit zmíněnými radami, na pohovoru určitě nepohorší. Oblečení také dokáže přidat sebevědomí, takže směle do toho!

Foto zdroj Shutterstock.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno