Rok se s rokem sešel a mnohé z trendů, které ještě nedávno panovaly v domácnostech na celém světě, v tichosti ustoupily do pozadí. Naštěstí pro nás se na světlo prodraly nové a rozhodně je z čeho vybírat. Chcete-li, aby vaše domácnost vypadala svěží, inspirujte se a pusťte se do práce. Často stačí pár drobných úprav a výsledek předčí veškerá očekávání.

Vintage akcenty

Co je staré, to je dobré. No, neplatí to vždy a za všech okolností, ovšem v případě vintage stylu rozhodně nešlápněte vedle. Doplníte-li místnosti několika zajímavými kousky odkazujícími na minulé dekády, nastolíte noblesní leč nevtíravou atmosféru. Prim hraje textil – záclony, kusové koberce, závěsy, polštářky či tapety.

Klasická modrá

Barva roku je barva roku, s tím nic nenaděláme. Pod kódovým označením 19-4052 TCX se ve vzorníku Pantone ukrývá klasická modrá. V interiéru navozuje klid, jistotu, bezpečí a stabilitu. Zamilovat se do ní je snadné a pravděpodobně neomrzí ani po letech. Navíc je neuvěřitelně univerzální a s trochou invence ji lze kombinovat s ostatními barvami téměř bez omezení.

Tapety s florálními motivy

Jsou zpátky a vypadají lépe než kdy předtím. Moderní tapety slibují jednodušší aplikaci, větší odolnost vůči poškození a nepostrádají šmrnc. Florální motivy sice zdi lidských příbytků zdobily od nepaměti, ale jejich současná podoba je mnohem líbivější. V kurzu jsou především syté a metalické barvy.

Olivovník

Domácnost, ve které chybí živé rostliny, lze jen stěží označit za skutečný domov. I flóra však podléhá trendům a loňský fíkus nyní nahrazuje mnohem subtilnější olivovník. Není tak zářivý, ale působí mnohem sofistikovaněji. Vyjímat se bude v koutě obývacího pokoje či kdekoliv jinde.

Umění v kuchyni

Trávíme v ní stále více času, což se projevuje na způsobu, jakým ji zdobíme. Mnohé kuchyně začínají připomínat obývací pokoje. Nechybí v nich pohovka a spousta stylových dekorací na poličkách mezi kuchyňskými pomocníky. A proč ne – všechny tyto prvky navozují pohodu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno