Měřicí přístroje potřebuje občas každý z nás. Za měřicí přístroj můžeme považovat například i teploměr, který používáme ve svém životě běžně. Kromě toho jistě znáte i další měřící přístroje, které se používají při sportu či pro kontrolu zdraví, jako například tlakoměry, díky kterým můžete pravidelně sledovat, jaký máte krevní tlak v klidu a pohodlí svého domova nebo inteligentní hodinky.

Inteligentní hodinky jsou ale novým odvětvím trhu. Poslední dobu často vidíme modely od méně známých výrobců. Mají fungovat jako prodloužená ruka vašeho smartphonu, ale ne jako jeho náhrada. I přesto, že některé modely umožňují přijímání telefonických hovorů na hodinkách, váš smartphone budete stále potřebovat na pohodlné odpovídání na e-maily či telefonování, protože mluvení do hodinek je ještě stále dost zvláštní. Výdrž hodinek se v současnosti pohybuje na úrovni jednoho až maximálně dvou dnů. Cena se samozřejmě odvíjí od designu, výkonnosti a značky.

Pro měření tlaku máme k dispozici tlakoměry. Slouží k měření hodnot krevního tlaku a jsou důležité hlavně pro lidi trpící vysokým nebo nízkým tlakem. Na trhu najdete mnoho tlakoměrů různých značek, cen i kvality. Nejlepší tlakoměry nejsou definovány jen cenou. Při výběru tlakoměru se musíte soustředit na více faktorů, mezi které patří typ tlakoměru, velikost a typ manžety, proces měření, nabíjení, přesnost, kalibrace, certifikáty atd. V současnosti se používají pro domácí i lékařské účely digitální tlakoměry. Jejich použití je maximálně jednoduché. Jsou konstruovány tak, aby si pacient sám jednoduše nasadil manžetu a změřil si tlak.

Každoročně se provádí testování tlakoměrů zahraničními, ale i domácími institucemi. Nejlepší tlakoměr musí být přesný, kalibrovaný a certifikovaný. Nejlepší tlakoměr nekoupíte za 5 euro, proto byste měli při výběru zvážit, které parametry jsou pro vás nejdůležitější a také, kolik jste ochotni za nejlepší tlakoměry zaplatit.

2 KOMENTÁŘE

  1. Kdybych si teď za odměnu na narozeniny nekoupila nový horský kolo tak bych snad i uvažovala o tom že si pořídím ten měřící přístroj na srdeční tep. No ale jak říkám, není to prostě moc jednoduché takto všechno skloubit. Je to těžké ten život na jedné noze.

  2. Když chodítě na ty výšlapy, tak si nezapomeňte s sebou zabalit i rukavice a když bude opravdu velká zima, tak nějaký ten svařák nebo slivovici. Na vrcholu kopce nebudete litovat, věřte mi. Sama jsem toho nachodila na českých horách hodně. Jo a ještě nesmeky! To je alfa omega.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno