Smoothie je nápoj vyrobený z rozmixovaného ovoce, zeleniny, oříšků a dalších surovin, které se smíchají či rozmixují spolu s vodou. Je to osvěžující a zdravý nápoj, který je v dnešní době nejen velmi populární, ale také zdravý a výživný. Existují lehké smoothie nebo i takové, co obsahují mnoho živin a poskytují množství energie i pro jiné fyzické výkony a pro sportovce.

Pokud si ho chcete připravit, nejjednodušší, nejpohodlnější a nejlepší cestou je koupit si na to smoothie mixér. Díky tomuto malému kuchyňskému pomocníkovi si dokážete namixovat a nakombinovat jakýkoliv druh tohoto zdravého nápoje bez nutnosti užívání dalších doplňků nebo různých kuchyňských potřeb. A přesně v tom je jeho kouzlo!

Nedá se na to ale použít jakýkoliv mixér, protože výsledek by nebyl vůbec optimální a museli bychom opakovat mixování vícekrát spolu třeba s cezením nebo domícháváním surovin.

Základem každého smoothie mixéru jsou kvalitní nože a musí zvládat vysoké otáčky – až 340 km za hodinu, což odpovídá výkonu o síle 1500 W. Pak budete mít jistotu, že živiny z ovoce či zeleniny nezmizí, ale naopak budou optimálně zpracovány. Jak jsme již zmínili, základem smoothie mixérů musí být dostatečný výkon. Velmi důležité ale je, abyste sledovali i další parametry a vlastnosti mixéru. Tedy dostatečný objem mixovací nádoby, která by měla být co nejvíce odolná, ale zároveň ne příliš těžká a na uchopení ergonomicky tvarovaná.

Velkou výhodou těchto mixérů je jejich multifunkčnost. Díky jejich výbavě, vlastnostem při mixování a snadné manipulaci s hotovým produktem se totiž hodí nejen na výrobu smoothie, ale prakticky na výrobu libovolných jiných nápojů a koktejlů.

Může jít například o proteinové výživné nápoje, fitness nápoje s rozmixovanými bylinkami a bobulovým ovocem, ale například i o mléčné koktejly s ovocem. Využití mixérů je opravdu široké a tak je lze považovat za jeden z nejvíce praktických pomocníků do kuchyně i celé domácnosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno