Jsou Vánoce svátky klidu a míru, nebo svátky obžerství? Otázka na tělo nedá spát zejména těm, kteří se rok co rok bojí, že po pár dnech u stromečku a televize budou zase o nějaké to kilo těžší nebo nedej bože skončí v péči gastro-enterologické ambulance.

Není žádným tajemstvím, že Češi konzumují nadmíru tučných potravin, záměrně se přejídají a kombinace bramborového salátu, kapra a cukroví není zdaleka tím nejvíce kalorickým, co během Vánoc pozřou.

Existuje ale mnohem šetrnější způsob, jak uspokojit své chuťové buňky a nepokazit si přitom zažívání. Zdravé občerstvení může navíc udělat parádu i na vaší vánoční tabuli. Každá hospodyňka si dává extra záležet, aby byl slavnostní stůl hezky a účelně připraven.

Variace zdravých chutí

Mezi trendové doplňky pro slavnostní stolování patří jedlé dekorace, alias dekorace z delikates. Na štědrovečerním stole se bude naprosto úžasně vyjímat vánoční strom z jahod, ananasu, jablek a pomeranče, střídavě namáčených v té nejlepší čokoládě. S Frutiko ovocnou kyticí Vánoční strom si skvěle pochutnáte a zároveň odlehčíte svému plnému břichu.

Nikdo Vánocům neodpáře synonymum svátků dobrého jídla. Málokdo ale tuší, že to dobré je vlastně to nejzdravější. S dobrým gustem lze začít hned v době Adventu. Po dobu čtyř týdnů před Štědrým dnem je určena ovocná kytice Frutiko Adventní čas. Tato lahodná vánoční dekorace obsahuje cukrový meloun, meloun kantalup, hrozny, jahody, jablka Granny Smith, vánoční motivy vyřezané z ananasu a pomerančové květy a stane se ideálním zimním mlsáním.

Bez cukroví to nejde

Na vánočním stole nesmí v žádném případě chybět cukroví. Pokud zrovna nepatříte mezi extra cukrářsky a pekařky, nezoufejte. Frutiko zaskočí u plotny i v tomto případě. Sedmero druhů, a to vanilkové rohlíčky, linecké, perníčky, marokánky, košíčky s čokoládovým krémem, ischelské dortíčky, belgické pralinky, lze objednat v pěti váhových kategoriích.

Přejeme z celého srdce, aby byly vaše letošní Vánoce plné chutí a bez bolavého břicha.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno