Hračka totiž není jen jakýmsi zbytným předmětem, bez něhož by se potomkové zcela jistě obešli a kupujeme jim ho jen proto, že jim chceme udělat radost. Naopak! Jde o velmi důležitý prostředek pro poznávání okolního světa – takový komunikační kanál, přenášející všechny důležité informace. Každé období dětské života má však své přesně charakteristiky, a právě na ty se teď zaměříme.

 

Nejmenší děti díky hračkám komunikují

Novorozenec

Nejmenší děti si často vystačí jen s empatickým dospělým. Milují nejrůznější obličeje, grimasy a hry s prsty. Ale aby vás z takového dovádění brzy nebolela záda, určitě doporučujeme šikovná lehátka pro miminka. Ta lepší z nich navíc obsahují hrazdičku s interaktivními prvky, které vaše robátko brzy ocení.

 

Děti do tří měsíců

Dovoleno je vše, co vydává zvuky a dá se bez potíží cumlat a brát do ruky. Skvělé jsou třeba textilní knížky, ale i chrastítka nebo bezpečné dřevěné hračky a kousátka stimulující jako bonus zdravý rozvoj dásní. Pamatujete si ještě na to své, natřené zářivými barvami? Pak by vám nemělo uniknout, že moderní dřevěné hračky pro nejmenší jsou natřené již výhradně nezávadnými a bezpečnými barvami, které se neloupou ani neodírají.

 

Děti do šesti měsíců

Potřebuje vaše děťátko motivaci, by se konečně začalo přetáčet na bříško nebo plazit po koberci? Dejte mu ji! Interaktivní multifunkční kostka pro nejmenší je tak zářivě barevná, že jí malí průzkumníci zkrátka neodolají. A navíc nabízí celou řadu šikovných funkcí od bubínků až po malý hlavolam. Využijete ji tak ještě v roce a možná ještě déle.

 

Přítulný kamarád pro snadné usínání

Časem neodvratně přijdou chvíle, kdy se bude muset váš potomek obejít bez vaší hřejivé náruče a usínat sám ve své postýlce. Někdy stačí malý trik a vše půjde docela samo a snadno. DORIS Velký plyšový medvěd vašeho drobečka ukonejší a pomazlí ve své heboučké plyšové náruči. A není vyloučeno, že půjde o oboustranné přátelství na celý život! A o to jde přece u dobrých hraček především.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno