Na interiéru svého domu si každý z nás dává pořádně záležet. Pečlivě vybíráme kousky, které spolu budou ladit stylem, barvou i materiálem, nepodceňujeme ani drobné maličkosti. Je však škoda, že tak velkou pozornost nevěnujeme také exteriéru našeho příbytku, který vidí daleko více lidí. Třeba výběru garážových vrat.

 

Důležitý prvek

Garážová vrata díky své velikosti zabírají podstatnou plochu na fasádě rodinného domu, a tak se významně podílí na vyznění celého exteriéru. To ony rozhodují o tom, jaký obrázek si udělají vaši příchozí hosté, ale také náhodní kolemjdoucí, kteří kráčí vaší ulicí. Měli bychom je tedy sladit se vstupními dveřmi, okenními rámy, venkovními žaluziemi a s celkovou architekturou budovy, aby nepůsobily jako pěst na oko. Korespondovat musí také se stylem, v němž se nese interiér domu – docílíte tak vzájemné harmonie. Pokud si nevíte rady, nestyďte se obrátit na odborníky, kteří vám s výběrem a „laděním“ pomohou.

Neomezení možnosti

Vrata můžete pořídit v mnoha variantách i designových provedeních. Nebojte se zcela popustit uzdu vaší fantazii, moderní technologie digitálního potisku totiž nabízí neomezené možnosti. Můžete si tak nechat vytisknout imitaci dřeva, betonu, ale i jakékoli obrázky, fotografie nebo nápisy. Na průmyslových vratech se pak budou vyjímat loga firem nebo firemní grafika. Nemusíte se bát, že barvy brzy vyprchají, povrch je totiž vysoce odolný proti UV záření, oděru i otěru, takže si svou krásu zachovává po dlouhá léta.

Funkčnost na prvním místě

Garážová vrata musí kromě estetického hlediska splňovat v prvé řadě funkční požadavky. Očekáváme od nich pevnost, odolnost, spolehlivost a dlouhou životnost. Sloužit nám musí nepřetržitě po mnoho let, rozhodně se proto na nich nevyplatí šetřit, při výběru bychom měli věnovat pozornost jiným kritériím než je pouze cena. Na prvním místě stojí kvalita materiálů, v úvahu je třeba vzít také rozměrové dispozice garáže a především bezpečnost. Chybět by jim proto neměly ochranné prvky, které minimalizují riziko vzniku úrazu. Zajímat byste se měli i o obsluhu a ovládání pohonu vrat – vše by mělo být lehké a komfortní. Tak, najděte si vrata, která do vašeho domu zapadnou tak dokonale, jako by tam patřila odjakživa!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno