Optimální a čisté spalování nabízí dřevěné pelety, které jsou šetrné ekologicky i ekonomicky. Vyrábí se z pilin a hoblin, které vznikají při zpracování dřeva pro jiné účely.

Obnovitelný zdroj

V posledních letech mají fosilní paliva velké výkyvy v cenách a obecně dochází k odklonu od tohoto způsobu vytápění. Naopak dřevěné pelety se vyrábí z obnovitelného zdroje, dřeva, či spíše z odpadu, který vzniká při jeho zpracování. Na pilách, v dřevozpracujících závodech a mnoha výrobách jsou dřevní prach, piliny a hobliny nevyužitelné. Odvádí se však pro další zpracování na dřevěné brikety i pelety nebo třeba podestýlky zvířat. Pelety jsou vhodné palivo pro vytápění celého domu. Kotle na pelety nabízí vysoký komfort, snadno se ovládají i čistí. Pelety navíc mohou být dodávány ze zásobníku přímo do kotle automatickým podavačem, nemusíte tak několikrát denně chodit přikládat. Starost máte jen o vyprazdňování popelníku, pelety však mají minimální odpad, a tak stačí popelník kontrolovat a vysypat jen dvakrát do týdne.

Ekologické palivo

Naše lesy, spolu s těmi rakouskými, patří mezi nejbohatší v Evropě a stále se obnovují. Vysazují se nové stromy do lesních školek, a tak přes využívání dřeva pro stavebnictví, jako zdroj energie nebo tepla a do papírenského průmyslu je v lesích dřeva dostatek. Nabídka dřeva v lokálních lesích je tak bezpečnější a cenově stabilnější volba než například uhlí nebo zemní plyn a i proto se dřevěné peletky i brikety těší takové oblibě. Při jejich výrobě se nepoužívají žádné chemické látky, piliny se vysuší v průmyslových sušičkách a poté lisují pod vysokým tlakem do požadovaného tvaru bez použití pojiv nebo lepidel.

Topení peletami je pohodlné a jednoduché, ušetří vaši peněženku i čas. Do krbů a krbových kamen jsou pak vhodnější brikety, vydrží hořet několik hodin a vás tak nemusí rušit neustálá potřeba přikládat.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno