Vítr ve vlasech, hřejivé sluneční paprsky, malebná příroda kolem a čerstvý vzduch – jen jednu vadu na kráse toto všechno má – neskutečně vás bolí nohy z únavného šlapání! Mluvíme vám z duše? Patříte mezi milovnice jízdy na kole, ale někdy šlapky proklínáte? Líbilo by se vám, když byste se mohla kdykoliv nechat povozit? Potom by se i vaším společníkem na toulkách přírodou a třeba i pro jízdu ve městě mělo stát moderní elektrokolo. Co vše dokáže a jaký „krasavec“ vás povozí nejlépe?

 

Rychle, bez námahy a kam budete chtít

Elektrokolo je sluhou, kterého při jízdě oceníte. Je to kolo s přídavným elektromotorem, takže se už nemusíte trápit s namáhavým šlapáním. Kdykoliv se vám zachce, pustíte pohon, pohodlně se usadíte a necháte se dovézt do cíle. Moderní elektrokola mají výkonné motory, které dokáží zvládnout ujet i 60 km na jedno nabití, takže můžete podnikat i celodenní výlety. Elektrokola jsou vhodná pro jízdu po silnicích a bez problémů zvládnout i jízdu po upravených lesních či polních cyklostezkách. Ani v tomto směru tedy nejste limitována. Jediné, na co musíte myslet, je dobíjení baterie. Stačí jen najít zásuvku na 230 V.

zenusky.cz_kentoya_cz_01

Stane se i vaším miláčkem?

Mezi nejpopulárnější modely současné doby patří elektrokolo AEB04 s akcelerátorem určené výhradně pro ženy. První velkou předností kola je lehký hliníkový rám, který je zárukou snadné manipulace i při jízdě. Kolo je vybaveno 6-ti stupňovou přehazovačkou Shimano, takže se vám na něm pojede báječně i bez motoru. Lithium-polymerový akumulátor je zárukou, že kolo zvládne na jedno nabití ujet až padesát kilometrů. Po jízdě baterku lehce odpojíte a můžete ji nabít třeba doma.

zenusky.cz_kentoya_cz_02

Více informací se o tomto modelu můžete dozvědět na kentoya.cz. Firma nabízí třeba i nádherný skútr 50 ccm, který by se vám také mohl zamlouvat…

 

Rada na závěr – i při jízdě na elektrokole byste se měla chránit. Co vše by měla obsahovat ideální cyklistická výbava, se dozvíte v tomto článku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno