Žádná žena se neobjede bez kabelky. Nejen, že potřebuje mít sportu věcí neustále po ruce, ale kabelka je jedním z klíčových doplňků ženského šatníku. Všechno v módním průmyslu podléhá módním trendů a jinak tomu není ani u kabelek. Jaké kabelky budou vévodit letošnímu jaru a létu, se dočtete v následujícím článku.

Musí být ve skříni

Pro mnoho žen jsou kabelky vášní a potřebují mít ke každému ročnímu období, příležitostí i oblečení jinou kabelku. Módní odborníci doporučují mít alespoň jednu kabelku, které nepodléhá trendům a bude z kvalitního materiálu. Každá žena by měla mít 4 základní kabelky.

  • Velká taška – ta se hodí na běžné nošení, kdy e potřeba mít u sebe spoustu věcí
  • Psaníčko – dokonalé k elegantnímu modelu a na společenské akce
  • Trendy kabelka – podléhá nejnovějším hitům
  • Malá kabelka – na nezbytnosti

Trendy 2015

S každým rokem přichází nové trendy a hity. V jednom roce byly nezbytností velké kabelky, v jiném roce pak jen psaníčka a malé kabelky. Letošním hitem jsou kabelky všech tvarů, velikostí i barev. Neobjevil se žádný ústřední tvar ani velikost. Trendy jsou malé i velké kabelky, obdélníkové i kulaté, vzorované i jednobarevné.

1

Barvy 2015

Hlavními barvami letošního jara a léta jsou modrá a žlutá. Jsou to sice netradiční barvy, které asi nebudou vyhovovat každému, ale dodávají kabelkám na netradičnosti a zajímavosti. Dokáží oživit celý outfit. Zvláště kanárkově žlutá nebo všechny odstíny modré sluší psaníčkům, batůžkům i velkým kabelkám. Pro méně odvážné bude na výběr z vínové, olivové i klasické hnědé.

Psaníčka celý den

Módní přehlídková mola byla plná elegantních kabelek – psaníček. Módní návrháři se toho nebáli a psaníčka jsou vzorovaná, kožená, vyšívaná i jednobarevná. Dávno již neplatí, že je psaníčko malá kabelka, do které se nic nevejde, ba naopak stále se zvětšují a jsou vhodná i mimo společenské akce.

S batůžkem do světa

Módní trendy se stále vrací, proto se na současných molech se objevily prvky kralující i v 80. letech. Džíny, modré stíny a kožené batůžky. To, že je riflovina používána skoro na všechno, kalhoty, košile sukně je viditelné již několik let. Batůžky se objevují teprve chvíli, ale jsou netradiční, vtipné a šik.

Dlouhé uši

Milovnice malých a středních kabelek si přijdou letos na své. Hitem letošní sezóny budou malé a střední kožené kabelky přes rameno s dlouhým páskem sahajícím až k bokům. Přehlídková mola ukázala roztomilé květinové vzory jako stvořené na jaro i kabelky kulaté a jednobarevné.

Guess-women-bags-2012032346

Stálice mezi kabelkami

Ačkoliv vše podléhá módním trendům, i ve světě módy jsou stálice, které trendům nepodléhají a jsou nadčasové. U kabelek se mezi takové klasiky řadí kabelky Guess. Tyto kabelky jsou známé svým typickým provedením v hnědém, černém nebo bílém provedení. Mezi nejoblíbenější řadu patří kabelky Guess Crossbody. Další známé značky kabelek jsou také Dior, Louis Vuitton, Chanel, Prada nebo Gucci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno