Příčiny nevěry se nám mohou zdát jako zcela jednoznačné, avšak ne vždy je tomu tak. Důvody pro mimomanželský vztah se v mnoha případech liší.

nevera-shutterstock_190243976-470x260

Mohli bychom se domnívat, že nevěrní muži létají po barech a diskotékách, kde loví své nevinné oběti, statistiky však hovoří o opaku. Většina mužů je nevěrná s někým, koho zná a v šedesát procent případech to je kolegyně.

To, že je muž nevěrný ještě neznamená, že nemiluje svou manželku. Podle statistik nejvíce případů nevěry vzniká v době, kdy už jsou děti odrostlé, pomalu si zařizují vlastní život a stárnoucí rodiče musí znovu najít společnou řeč i bez nich. Mnozí muži jsou však v těchto případech nespokojení a problémy řeší nevěrou, ačkoli svou manželku stále milují.

Největším paradoxem je, když muži svou manželku stále milují a bokovku si najdou proto, aby zachránili své manželství. Je možné, že když muž neumí řešit vztahové problémy a řeší je nevěrou, tak se krátkodobě zlepší i jeho manželský život. Také drtivá většina mužů trpí po nevěře silnými výčitkami svědomí, ačkoliv bychom si mohli myslet opak.

Ženy podvádějí stejně jako muži, avšak na rozdíl od mužů (kteří od nevěry očekávají zejména tělesný kontakt) hledají ženy emoční soulad. Podle psychologů by si muži měli dávat pozor zejména na nevěru své ženy, při které nemá s milencem “tělesný” kontakt, protože ty bývají pro manželství nejničivější.

Nevěra také nemusí znamenat konec manželství. V některých případech dokonce dokáže upevnit vazby mezi oběma partnery, přestože byste se na ni neměli spoléhat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno