Všelijaké recepty na dlouhé a šťastné manželství jsou nejen předmětem odborných úvah, ale i jednoduchých hospodských řečí. Léty ověřené postupy “jak na to” se předávají i z pokolení na pokolení, ale ne vždy platí univerzálně. Výzkumy však říkají, že je to všechno prostší než bychom se domnívali.

Gender symbols

Pokud byste si byli pomysleli, že nejdůležitější v manželství jsou kompromisy a vzájemné porozumění, tak to vás musíme zklamat. Rovněž nejvíce nerozhoduje ani bezvýhradná láska či rozdělení domácích prací (ačkoli ani to by nebylo na škodu). Podle nedávné studie amerického odborného časopisu “The Journal of gerontologie” je klíčem ke šťastnému manželství je sex.

Výzkum probíhal prostřednictvím rozhovorů s 732 manželskými páry ve věku 57 až 85 let a badatelé zjistili, že ti, kteří hlásili, že vzájemného sexu mají málo (resp. Vůbec), vykazovaly i nižší spokojenost s manželstvím. Naopak, čím častěji se manželské páry společně oddávali sexuálním radovánkám, tím více byli spokojeni v jejich manželství. Je zajímavé, že tento pocit spokojenosti se zvyšoval tehdy, pokud respondenti ve svých intimních chvílích zapojovali i nějaký jiný sexuální akt (ne jen samotný styk).

Uvedené zjištění se dají interpretovat dvojím: Buď jsou páry šťastnější, protože mají více sexu, nebo mají více sexu, protože žijí ve šťastném vztahu. Ať to je jakkoliv, je docela jasné, že sex je prioritou v každém vztahu. Navíc, čím více času věnujeme pohlavnímu životu, tím větší je pravděpodobnost, že vztah bude mít dlouhodobou trvanlivost. Další nedávná studie potvrdila, že ženy, které přikládali sexu velkou prioritu ve svém životě, mají mnohem větší pravděpodobnost, že zůstanou sexuálně aktivní dlouhodobě.

Takže do práce – pro dobro vašeho vztahu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno