Mnohé podezřívavé ženy by dali opravdu cokoli za to, aby odhalili nevěru svého partnera. V celkem blízké budoucnosti vznikne jednoduchý způsob, jakým se bude dát usvědčit. Muže totiž může zradit jeho hlas.

Američtí vědci z Pensylvánie totiž výzkumem dokázali, že muži mění tón hlasu, když se obracejí na osobu, kterou považují za atraktivní. Ve studii je uvedeno, že muži v takové situaci zvyšují hlas, zatímco ženy používají nižší tón než obvykle. Nejvýrazněji se tento jev dá sledovat při telefonování.

Výzkumu se zúčastnilo 24 dobrovolníků, kteří se nacházeli ve stavu zamilovanosti. Všichni museli zatelefonovat svému partnerovi a blízkému přátel stejného pohlaví a položit dvě otázky: “Jak se máš?” A “Co děláš?”.

manphone2-470x260

Záznamy těchto telefonátů pak analyzovalo osmdesát odborníků, kteří si všímali jednotlivých parametrů hlasu jako jeho zabarvení, měkkost či stupně vnímání. Tito odborníci byli v některých případech již po dvou sekundách poslechu nahrávky schopni rozlišit, zda dotyčný telefonuje s milenkou, nebo s přáteli. To vše díky zvukové frekvenci, kterou dobrovolníci podvědomě používali.

Podle Susan Hughes, hlavní autorky výzkumu byly hlasové nahrávky určeny milostným partnerem klasifikovány jako příjemnější než ty, které byly určeny přátelům stejného pohlaví. Podle autorky bude tento systém v budoucnu využíván k odhalení nevěry mezi partnery.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno