Během těhotenství budoucí maminky často nevědí co s volným časem. Luštění křížovek či sledování televize není to pravé ořechové, a proto si vymýšlejí novou zábavu. Jednou z nich může být i hra s barvami dekorací bytu, kde už zanedlouho bude pobíhat nový přírůstek do rodiny.

detska-470x260

Záležet bude především na tom zda čekáte chlapečka, nebo holčičku. Vaši fantazii zkuste využít při tvorbě dětského pokoje. Vhodným a velmi populárním doplňkem bývají tapety. Moderní doba se už tomuto trendu totalitního období snažila vyhnout, ale v současnosti se opět dostávají do popředí. Zkuste tedy malý experiment. Na trhu je množství nápaditých návrhů, ze kterých můžete vybrat. Pokud již víte, že budete mít holčičku, zkuste jí vyzdobit pokojíček do růžova s ​​malými postavičkami známých kreslených seriálů. Nebo se zaměřte na motiv se zvířátky, což dopomůže od útlého věku děťátku rozeznávat například lva od prasátka. Jiné tapety se zase budou hodit pro chlapečky. Tím byste mohli připravit pokoj v typicky chlapecké barvě, tedy modré. Zde se také můžete vyřádit na různých motivech. Většina chlapců miluje autíčka, proto zkuste hledat tapety se vzory v podobě vtipně navržených vzorů aut nebo dětských vláčků. Univerzálními mohou být tapety s hvězdičkami, které v noci jemně svítí a dětičky usínají jako kdyby byly pod širým nebem. Jednoduše na tapetách se opravdu dokážete odvázat.

Dekorace v rámci dětských pokojů však tapetami vůbec nekončí. Poté, co se budete radovat z malých ratolestí vám z nich zanedlouho vyrostou rošťáci, kteří se budou chtít stále s čímsi hrát. Základem bude zejména to, aby si hrály na denním světle. Sluneční paprsky totiž dodávají dětem vitamin D, který je nezbytný pro jejich růst. Aby tedy vaše budoucí ratolesti trávili i doma co nejvíce času na slunci, zkuste jim zakoupit hrací koberec, který umístíte k oknu.

Ačkoli to bude určitě náročné, vedle těhotenství nemusíte stále myslet jen na budoucího člena rodiny. Dlouhé dny bez manžela vám velmi nedopřejí na pohodě. Pokud vám chybí v bytě kousek romantiky, překvapte ho vonnými svícemi. Takové svíce utvoří doma neskutečnou atmosféru, a to zejména večer. Pokud však nemáte rady aromatickou vůni, ale svíčky v bytě chcete mít, zkuste sáhnout po těch plovoucích. Výzdobu interiéru světlem vylepšíte i lucernami či svícny různých tvarů. Vše záleží jen na vaší fantazii.

Svůj interiér si dokážete obohatit i o různé praktické doplňky. Pokud během dlouhých dní rady čtete magazíny, určitě sáhněte po stojanu na časopisy. Ty dokáží být opravdu v různých designech a okouzlí téměř každého. Při procházce prodejnou určitě narazíte i na umělé květiny, které dokážete dokonale zakomponovat do stylové vázy či misky. Barevná paleta umělých dekorací vám nabídne množství variací, které jistě oživí váš obývák či předsíňový stůl.

Pokud tedy nemáte během těhotenství co dělat, neváhejte a zkuste se inspirovat různými dekoračními doplňky v obchodních domech. Určitě budete rady, pokud vám nebudou myšlenky běhat jen na blížící se den D. Raději si užijte volné chvíle a spojte příjemné s užitečným.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno