Červená

Jestli některá barva skutečně povzbuzuje vášeň, pak je to podle Feng-šuej červená. Odborníci na malování interiérů však upozorňují, aby se s ní zacházelo opatrně – nechcete-li, aby to u vás vypadalo jako na privátu, použijte červenou jako doplňkovou barvu.

 

Žlutá a oranžová

Žlutá barva přinese do vaší ložnice optimismus. Možná, že právě to je to, co vám v případě nezdarů schází. Aneb když to nevyšlo jednou, vyjde to příště. Oranžová zase symbolizuje porozumění. Teoreticky by vám mohla pomoct při vzájemném objevování skrytých tužeb.


Zdroj fotografie: ideasforinterior.com

 

Modrá

V malířství a natěračství je modrá ložnice považována za „klasiku“. Má to svůj důvod – dokáže zklidnit a vnést mezi partnery tolik potřebnou harmonii. Pro neustále se hádající páry je tato barva jasnou volbou.

 

Růžová

Sytě růžová dokáže v ložnici hotové zázraky. Tedy alespoň teoreticky, protože by měla povzbudit milostnou vášeň a lásku. Raději se však vyhněte světlým odstínům – ty totiž vztah oslabují a destabilizují.

 

Fialová

Fialová barva úzce souvisí s tantrou a experimentováním. Toužíte-li po něčem novém a netušeném, mohla by vám pomoct.


Zdroj fotografie: hgtv.com

 

Zelená

Zelená je barvou změny. Třeba se díky ní zbavíte zažitého stereotypu a překonáte sama sebe.

 

Hnědá

Hnědá jako doplňková barva? Vzhledem k tomu, že posiluje stabilitu a pevnost vztahu, měli by se na ní zaměřit páry, které ohrožuje nevěra.

 

Černá

Závěr patří černé. Pokud jste si myslela, že má na sex a milostný život negativní dopad, jste na omylu. Vhodně zvolené doplňky by mohly podnítit snahu o vzájemné porozumění a ochotu ke zlepšování vztahu.


Zdroj fotografie: biteinto.info

 

Rada na závěr? Pozitivní účinky barev by mohla zbytečně utlumit amatérsky vyhlížející výmalba. Netroufáte-li si na malování sama, raději se obraťte na profi malíře. Výsledek splní vaše očekávání i v případě, že se bude malovat na sádrokarton či jiný netradiční povrch.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno