Důvody, proč jsou gelové nehty takovým hitem, jsou v podstatě tři:

  • Zhotovit je zvládne každý. S trochou praxe a malou dávkou šikovnosti na tom není nic těžkého. Lakovala jste si někdy nehty obyčejným lakem? Tak teď vezmete gel-laky na nehty a půjde to stejně.
  • Mají nekonečné možnosti. Záleží pouze na vaší fantazii a šikovnosti. S pomocí různých barev laků, samolepek, kamínků, třpytek a dalších vychytávek se dají vytvořit neuvěřitelná umělecká díla.
  • Dlouho vydrží. Obvykle to jsou 2 – 3 týdny, záleží samozřejmě na tom, co zrovna děláte (práce na zahrádce bude určitě horší než ťukání do počítače).

Dva negativní mýty

Mají pouze dvě známé mouchy. Někteří lidé tvrdí, že UV lampy, ve kterých je nutné nehty vytvrdit, mají negativní vliv na kůži a mohou způsobit až rakovinu kůže. Skutečnost je však někde úplně jinde. UV záření je škodlivé, o tom není pochyb, ale v takovém množství, v němž na vás působí v UV lampě, opravdu nemá šanci ublížit. Ani když na nehty chodíte pravidelně. Daleko více UV záření přijímáte od sluníčka a taky se kvůli tomu nezavíráte doma. A kdyby vám to náhodou přece jen vadilo, je možné si ruce natřít opalovacím krémem s ochranným UV faktorem a až pak si jít dělat nehty.

Druhým otazníkem, který mnohé neznalé odradí, je odstranění nehtů. Povídá se, že je nelze odstranit jinak než odloupat, čímž si samozřejmě poškodíte vlastní nehty. To je ale omyl. Stačí si pořídit běžně prodávaný 100% aceton (nebo speciální odstraňovač gelových nehtů, který obsahuje stejnou látku) a namočit do něj nehty. Doporučuje se ponořit nehet do acetonu a poté jej zabalit do alobalu a počkat asi 15 – 30 minut.

 

Co si pořídit do začátku?

Máte-li v plánu začít vytvářet gelové nehty doma, najděte si nejdříve nějakou dobrou duši (kamarádku, maminku), na které to budete moct vyzkoušet. Ze začátku je lepší dělat nehty někomu jinému, ale nebojte, brzy to zvládnete i na sobě.

Jako základ vám teoreticky postačí gel-laky a UV lampa na vytvrzení. Pokud však chcete vytvářet profesionálně vypadající nehty, rychle pochopíte, že toho potřebujete více. Chce to hlavně pilníky, štětečky, špachtle, vatové tampónky a další chytré pomocníky. Jestliže si nejste výbavou úplně jistá, možná vám nejlépe poslouží startovací sada, která obsahuje vše potřebné. Startovací sady najdete například v e-shopu NehtyProfi.cz.

 

Rada na závěr

Nezapomeňte, že hezké nehty nestačí. Klíčem ke krásným rukám je také upravená a svěží kůže. Velmi zajímavou možnost představuje v tomto ohledu parafínová vana, která dokáže kůži na rukou překrásně zjemnit. Jestli ne vanu, používejte aspoň změkčující krémy a olejíčky.

Tak co, pustíte se do toho?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno