Ti, kteří mají to štěstí a těší se z vlastní zahrady, si většinou přejí, aby zde měli vytoužený klid a soukromí. Chtějí uchránit pozemek před nechtěnými zraky sousedů nebo kolemjdoucích, ať už jde o pohledy na zahradu, k bazénu nebo třeba na dvorek, kde mají zastřešenou terasu. Pokud nechcete stavět nový plot, nebo čekat než vám vzrostou dostatečně túje či živý plot, můžete ten stávající opatřit rákosovými či bambusovými rohožemi. Jsou hezké, lehké, cenově dostupné a budou vám velmi dobře sloužit několik let.

Proč právě přírodní rohože?

K zahradě se rákosové i bambusové rohože velmi hodí. Prostor nenarušují, jsou decentní, na pohled hezké, působí vzdušně a nenásilně. Pokud se vám nelíbí často používané stínicí sítě z materiálu HDPE, budou pro vás možná skvělou alternativou.

Rákosové rohože, stejně jako ty bambusové, jsou odolné vůči slunci, dešti, větru, po dlouhou dobu si udržují svůj původní vzhled. Barvu ani tvar povětrnostní podmínky nijak neovlivňují. Jediné, co je nutné dodržet, je dobře je na plot připevnit. Bambusové rohože jsou pevnější a odolnější, než ty rákosové, dají se natírat i lakovat. Pomohou vám o poznání snížit hluk, vítr i prašnost.

Použít se rohože ovšem dají také na zábradlí balkonů, nebo pokud jim zhotovíte oporu, skvěle s jejich pomocí zastíníte nadzemní bazén, zhotovíte zástěnu milované terase, pergole nebo přístřešku pro auto.

Dostatek variant pro nejlepší použití

Na balkon vám bude zřejmě stačit nižší provedení bambusové nebo rákosové rohože, než na klasický plot. Proto můžete vybírat z rozměrů 1 x 5 m, 1,5 x 5 m a 2 x 5 m.

Kvalitní rákosové i bambusové rohože najdete na zahradaaty.cz. Aktuálně navíc se slevou 20 % z původní ceny. Stačí si vybrat tu pravou a těšit se z její skvělé funkce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno