Hudba provází člověka odedávna. Podle různých bájí a mýtů je darem z nebes, který stvořili bohové. Pomocí hudby se v dávné minulosti oslavovalo vítězství, dodávala se odvaha před bojem, pomáhala také v dobývání srdce vyvolené. Fungovala jako jeden z komunikačních prostředků.

Poslech hudby a její pozitivní vliv na člověka je znám už po dlouhá léta. Není pouhým zdrojem zábavy. Ovlivňuje nás samotné, naši psychiku, ale i názory, přesvědčení, podílí se na našem zdraví a dokonce léčí. Což je ostatně i vědecky potvrzeno. Pomáhá při stavech úzkosti, strachu, zmírňuje bolest, uzdravuje duši, umožňuje nahlédnout do vlastních pocitů…

Nepřeberné množství stylů a druhů hudby dává dostatek prostoru, aby si každý nalezl tu svou přesně podle svého vkusu – každému se totiž líbí něco jiného a na rozdílné typy osobností působí určitý hudební styl jiným způsobem. To, co jednoho uklidňuje, druhého může rozčilovat apod. Veliký rozdíl také často bývá mezi posluchači různých generací. Tvorba hudby a oblíbenost určitého hudebního stylu bývá určována i různými dobovými událostmi.

Pro poslech oblíbených písní je k dispozici bezpočet zařízení. Jedním z nich je Bluetooth reprosystém Orava RP-400, který můžete spárovat s telefonem, tabletem, počítačem a přenášet hudbu bez zbytečných drátů. Bezdrátová technologie funguje v dosahu cca 10 m. Dokonce si můžete naladit i oblíbenou stanici na digitálním FM rádiu. Vše si jednoduše a pohodlně navolíte na LCD displeji pomocí přiloženého dálkového ovladače. Nastavit si můžete korekci výšek i basů. Zařízení podporuje přehrávání WMA a MP3 a zprostředkuje čistý a dynamický stereo zvuk. Disponuje také portem, který je kompatibilní s iPhonem či iPodem. Jeho elegantní provedení dává tušit, že se stane designovým prvkem každé domácnosti.

 

Prodává Orava za 1 669 Kč.

www.orava.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno