Konečně jsme se dočkali! Čas prázdnin a dovolených je tady, a tak se nejeden z nás chystá vyrazit k moři, vychutnat si zasloužené volno a odpočinek. Než si ale budeme užívat pohodu na pláži s koktejlem v ruce, čeká nás ne zrovna oblíbená činnost – balení. Hlavně ti, co cestují jenom jednou za rok, mají obavy, jak všechno do kufru naskládat a přitom na nic nezapomenout.

 

Nezbytný základ

Ze všeho nejdřív zkontrolujte pas a jeho platnost a peníze, bez nich se totiž neobejdete. Vše ostatní se dá většinou dokoupit až na místě. Sbalte si jen užitečné věci, nemá smysl vozit zbytečnosti, třeba takový fén nebo žehlička na vlasy dnes představují v podstatě standard každé hotelové koupelny. V kufru by vám tak jen zbytečně zabíraly místo, bez nich vám ho zbude dost i na suvenýry. Přibalit ale určitě nezapomeňte léky, takový průjem nebo bolest zubů se totiž může objevit v ten nejméně vhodný okamžik a pořádně vás potrápit. Hodit se budou i náplasti na nohy, obzvlášť když se jen nehodláte válet na pláži, a krém na spáleniny od sluníčka.

 

Kousky praktické i na parádu

I když jedete do tepla, přibalte pro jistotu i nějakou vrstvu oblečení navíc. Počasí dovede být nevyzpytatelné a zvlášť večery mohou být chladnější či větrnější.  Oblečení pečlivě srolujte, ušetříte tak spoustu místa a navíc se vám košile ani šaty nepomačkají. Na dno umístěte boty, do kterých můžete dát ponožky, sponky nebo různé drobné předměty, na ně objemnější kousky a zbytek oblečení a nahoru kosmetiku a křehké předměty, přes něž přehoďte kalhoty a sukně. Pokud jde o různé krémy a pleťové vody, kupujte cestovní balení, případně si pořiďte malé cestovní lahvičky, do nichž si sami dáte, co budete potřebovat.

 

Vítané rozptýlení

Na využití chvil volna si vezměte časopisy nebo oddechové knihy, křížovky, karty nebo různé společenské hry. Hodit se bude i MP3 přehrávač, který najde uplatnění nejen při válení a pláži, ale i na cestách pro ukrácení dlouhé chvíle. Skvělou volbou bude 16GB Mp3/mp4 přehrávač MX-16G od společnosti Orava, který disponuje 1,8“ barevným displejem. Kromě atraktivního designu nabízí opravdu kvalitní a „nadupaný“ zdroj zábavy. Vaše oblíbené písničky, fotky, videa můžete mít kdykoli při ruce – v kapce, tašce, kabelce či batohu. Podporuje formáty avi, mp3, wma, wav, flac, jpg, bmp, gif, txt, potěší i funkce e-book či zabudované rádio. V audio režimu vydrží až sedm hodin, nuda s ním tedy určitě nehrozí!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno