Za oknem je sice už vidět sluneční paprsky a pomalu se začínáme těšit na jaro, teploty kolem nuly jsou ale stále běžnou věcí a tak musíme ve svém domě i nadále topit. Dřevěné pelety se řadí mezi pohodlný způsob topení.

Soumrak nad uhlím

V posledních letech dochází k velkým výkyvům cen fosilních paliv, která patří mezi neobnovitelná a tak je provází i řada rizik. Stalo se téměř pravidlem, že uhlí nebo další z druhů tohoto typu paliva je v létě nejlevnější, přesto ale ceny stále rostou a podléhají mnoha faktorům. V kombinaci s nařízeními Evropské unie a snahou o šetrnější systémy vytápění je pak vhodné se zamyslet nad výměnou kotle na uhlí za nový zdroj tepla. Ekonomicky i ekologicky šetrné palivo jsou dřevěné pelety, které mají optimální a čisté spalování. Vyrábí se z obnovitelného zdroje, dřeva a k jejich výrobě se využívá odpad ze zpracování dřeva v závodech. Dřevěné piliny se v sušičkách vysuší a poté lisují pod velkým tlakem do požadovaného tvaru pelet, a to vše bez použití jakýchkoli lepidel, pojiv nebo chemických látek.

Ekologické topení

S peletkami pohodlně vytopíte celý dům a v porovnání s topením uhlím navíc i velmi pohodlně. Kotle na pelety se snadno čistí a mají jednoduché ovládání, navíc je většina procesů automatizována. Samotné pelety mohou být do kotle dodávány ze zásobníku a na vás je tak jen starost o čištění popelníku. Pelety mají minimální odpad a tak se ke kotli stačí jít podívat jen dvakrát týdně. Vytápění celého domu je tak téměř bez práce a starostí, s minimálním odpadem a šetrné k naší planetě. Skladování pelet je bezproblémové, musí se jen zajistit suchý prostor a zabezpečení proti vlhkosti.

Do kotlů jsou určené drobné pelety, v krbu nebo krbových kamnech ale využijeme dřevěné brikety. Ty se také vyrábí lisováním bez chemických lepidel a pojiv a mají vysokou výhřevnost.

1 komentář

  1. Máte pravdu v tom že jaro je sice s nástupem vyšších teplot příjemné, no občas přijdou přízemní mrazíky a to je pak člověk rád že má doma kamna od rolig.cz a může si hned zatopit. Chudáci lidé v bytech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno