Možná máte pocit, že jste na rovnátka už staří a říkáte si, že už to holt nějak přežijete. Ale to by byla velká škoda! Na rovnátka totiž nikdy není pozdě, nosit je totiž můžete v jakémkoliv věku. Moderní technologie s sebou přinesly rovnátka, která srovnají úsměv dětem i dospělým.

Dospělí se často rovnátek bojí více než děti. Některé z jejich obav jsou opodstatněné, ale některé už jsou díky moderním technologiím naprosto zbytečné.

Na rovnátka jsem už starý

První a velmi častou obavou je věk. Tedy, že v dospělosti je na rovnání zubů už pozdě a že nebudou rovnátka účinná. V minulosti tomu možná tak i bylo, ale nyní si můžete nechat srovnat zuby v jakémkoliv věku a bez zbytečného strachu, že by se to nepovedlo.

Další obava spojená s věkem plyne z toho, že rovnátka nevypadají příliš dobře. Ani toho se nemusíte obávat, moderní rovnátka jsou poměrně diskrétní, a když se nerozhodnete pro barevné gumičky na zámečcích, ani si jich nemusí nikdo všimnout.

Pokud i tak váháte, pak tu pro vás máme argument v podobě neviditelných rovnátek. Fixní, lingvální rovnátka se připínají na zadní stranu zubů, nejdou tak během léčby vůbec vidět. Mají ovšem malou nevýhodu, z počátku se s nimi může hůře mluvit.

Navíc po srovnání chrupu se vám změní profil tváře i rtů. Celá vaše tvář bude symetričtější a vy budete celkově vypadat lépe.

Rovnátka bolí

Bolest, té se bojí ve spojení s rovnátky asi úplně všichni. A nutno přiznat, že poměrně oprávněně. Po nasazení fixních rovnátek často bolí nejen zuby a čelist, ale i celá hlava. Můžete mít problémy s tvrdším jídlem i s výslovností.

Existuje však možnost, jak si můžete srovnat zuby bez problémů s mluvením i bez bolesti. Tato možnost se jmenuje Invisalign. Systém postavený na transparentních dlahách, které jsou vytvořeny 3D softwarem přímo vám na míru. Díky modelování každé fáze léčby dosáhnete maximálních účinků za poměrně krátkou dobu.

Neviditelná rovnátka Invisalign řeší i problém s viditelností. Dlahy nejsou vidět, takže si jich nikdo ani nevšimne. A pokud před sebou máte událost, kde rovnátka opravdu mít nechcete, prostě je vydáte a uložíte do pouzdra. Díky tomu, že jsou velmi diskrétní, není problém je nosit předepsaných 22 hodin denně.

Brzy zjistíte, že vás v běžném životě absolutně neomezují. Sundávat je musíte pouze na jídlo a pití (kromě vody). Stejně jako u běžných rovnátek je třeba dbát na častější čištění zubů, a to před každým nasazením.

Rovnátka jsou drahá

Pokud se obáváte, že budete platit za rovnátka hodně peněz. Ruku na srdce, není to jen výmluva, jak rovnátka zase odložit? Když si porovnáte pocit sebevědomí, který získáte díky rovným zubům a cenu rovnátek, zjistíte, že za to rozhodně stojí. Navíc křivé zuby není možné kvalitně vyčistit, tím pádem se rychleji kazí a vy pak budete muset vynaložit nemalé částky na opravu chrupu.

Strach z rovnátek je v současnosti opravdu zbytečný, moderní léčba je rychlá, bezbolestná a velmi účinná. Stačí se vypravit na specializovanou kliniku, kde vám při konzultaci poradí nevhodnější metodu a proberou s vámi vaše možnosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno