V dnešním článku se zaměříme na téma teras u rodinných domů. v moderní architektuře jsou totiž terasy zcela nepostradatelnou součástí rodinného domu, zvyšují nejen jeho eleganci, ale především efektivitu. Musí se ale jednat o terasy správně provedené a hlavně z materiálu, který vydrží dlouhodobě odolný a elegantní. Dnes si představíme moderní materiál pro tento obor. Jednat se bude o WPC prkna.

 

WPC – moderní kompozitní materiál s označením dřevoplast

Nejprve si představíme samotný materiál. WPC je moderní kompozitní materiál, označovaný také jako dřevoplast. Už samotný název dřevoplast určuje, jaké 2 materiály jsou pro jeho výrobu hlavní. 60% přírodního dřeva, 30% polyetylenu o vysoké hustotě a zbylých 10% tvoří ekologická aditiva. Spojením těchto materiálů vznikají WPC prkna.

 

Prkna s ideálními vlastnostmi pro terasy

Proč se vlastně kombinují tyto materiály pro výrobu terasových prken? Odpověď je jednoduchá. Právě spojení těchto materiálů ve vhodném poměru totiž dává vzniknout materiálu, který má pro terasy ideální vlastnosti. Samotná prkna z masivního dřeva se štěpí, časem povolují a podléhají opotřebení. WPC prkna nikoliv. Prkna ze samotného plastu zase působením slunka a ostatních vnějších vlivů ztrácí svou barvu a křehnou. WPC prkna a barvu ani pevnost neztrácí. Navíc jsou vyráběna v protiskluzovém provedení, odolávají plísním, škůdcům i houbám.

 

HIT letošní sezony – WPC prkna LIKEWOOD 23

Nakonec si představíme jeden konkrétní druh, kteří sami výrobci označují, jako HIT pro letošní sezonu. Jedná se o WPC prkna LIKEWOOD 23. Tento druh je typický tím, že nabízí téměř dokonalý vzhled dřevěné terasy z masivního dřeva. WPC prkna LIKEWOOD 23 jsou nabízena ve třech barevných variantách – teak, ořech a v šedé barvě. Díky speciální ochranné vrstvě každého prkna bude nová terasa nenasákavá, velmi snadno omyvatelná a také odolná proti skvrnám.

 

Detailní informace o WPC prknech můžete najít přímo na www.fasadyaterasy.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno