Podlahy jsou v každé domácnosti nejvíce namáhaným a zatěžovaným druhem vybavení. Je tedy třeba vybírat nejen s ohledem na jejich design, ale také na vlastnosti a především odolnost. V současnosti je velmi oblíbenou variantou mnoha druhů podlah imitace dřevěných vzorů. Ačkoliv se v mnoha případech jedná o opravdu věrné imitace, nikdy nebudou mít PVC podlahy nebo laminátové podlahy takový vzhled ani takové vlastnosti, jako podlahy z přírodního dřeva.

 

Čím je dřevo unikátní?

Na toto téma by se dalo napsat hned několik článků. My si ale představíme několik zásadních výhod dřeva, oproti ostatním materiálům. První výhodou je, že s dřevěnou podlahou máte záruku originality. Nikdo na světě nebude mít podlahu se stejnou kresbou dřeva. Každý kousek dřeva má totiž jinou strukturu. Jako jediný druh podlah se dají dřevěné podlahy při opotřebení nebo poškození renovovat. Ostatní musí být vyměněny. Mezi další výhody patří odolnost proti vlhkosti, barevná a rozměrová stálost, pevnost, zvuková i tepelná izolace nebo fakt, že dřevo má schopnost naladit pozitivní atmosféru v interiéru.

 

Jaké jsou druhy?

Co se týče druhů dřevin, ze kterých se v současnosti dají vyrábět dřevěné podlahy, nabídka je prakticky neomezená. Od běžně známých, jako je buk nebo dub až po exotické variace. Záleží pouze na vašem vkusu. Mějte na paměti, že každý druh dřeva má jinou tvrdost a také odlišné požadavky na údržbu. Dřevěné podlahy se ale dělí nejen podle druhu použitého dřeva, ale také podle samotné struktury. Z tohoto hlediska můžeme vybírat podlahy třívrstvé, dvouvrstvé anebo dýhované podlahy. i velikosti jednotlivých dílů mohou být odlišné, od klasických parket až po velkoformátové podlahy. podle druhu a velikosti podlah se liší i způsob jejich pokládky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno