Čeho se při zařizování dětského pokoje vyvarovat a na co nezapomenout? Vybavení dětského pokoje by mělo být z kvalitního materiálu, který zajistí nejen jeho dlouhou životnost, ale především dobrou stabilitu. Dítě může nedopatřením shodit poličku. V lepším případě to odnese pouze model z lega, v tom horším případě ji dítko shodí celou, což může vést k vážným zraněním. Proto se ujistěte, že všechny kusy nábytku jsou pevně na svém místě a podobná nehoda nehrozí.

Riziko úrazu se výrazně sníží i tím, že děti na vše potřebné dosáhnou. Nebudou tak muset složitě šplhat do vyšších pater šatních skříní opření o vrtkavou stoličku, ani vás volat kvůli každé maličkosti. Ideálním kusem nábytku jsou v tomto případě dětské komody, na jejichž horní poličku můžete umístit třeba rádio nebo knížky.

Nikdo se nevyhne kompromisům. Pořízením patrové postele efektivně využijete prostor v dětském pokoji a získáte lůžko pro obě své ratolesti, zároveň ale musíte pamatovat na bezpečnostní rizika, která s sebou tento způsob noclehu nese. Nejlepším řešením je pořídit patrovou postel se zábranou kolem horního lůžka. Ani ta sice nikdy nemůže zcela eliminovat možnost pádu, toto riziko však dokáže značně snížit.

Elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán. Ujistěte se proto, že všechny kabely i zásuvky v dětském pokoji jsou bezpečné a zakryté. Jiskřící zásuvka se pro vaše děti totiž může snadno stát zajímavou atrakcí. Proto je co nejdříve poučte o tom, jak správně zacházet s elektrickými zařízeními a na co si dát pozor. Jen se snažte vyvarovat toho, aby se vaše poučení minulo účinkem, podobně jako se to stalo Rudolfu Hrušínskému ve filmu Obecná škola.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno