V dnešní době jsou doplňky stravy již poměrně běžné. Není se čemu divit, protože na trhu existuje mnoho zajímavých látek ve vysoké kvalitě. Tělu tak snadno doplníme nedostatečné množství vitamínů, minerálů i dalších látek. Za zmínku stojí například kolagen. Ten představuje pro tělo přirozenou bílkovinu s mnoha důležitými funkcemi. Pro jaké oblasti lidského těla je kolagen důležitý a proč jeho pravidelné užívání může zpomalit negativní dopady stárnutí?

Kolagen je důležitý pro pružnost pokožky

Jedním z hlavních důvodů, proč má kolagen v lidském těle skutečně důležitou úlohu, je především zachování pružnosti pojivových tkání. Do této kategorie patří také pokožka. Právě postupný nedostatek kolagenu v přibývajícím věku je důvodem, proč se vrásky objevují. U mladších lidí je totiž produkce v zásadě dostatečná, ale v pozdějším věku přestává stačit pro celkové potřeby těla. A to se kromě tvorby vrásek může projevovat také problémy s klouby a pohybem.

Pravidelné užívání kvalitního doplňku stravy

Když se rozhodnete pro collagen, zbývá zvolit způsob užívání. Obecně nejlepší účinnosti dosáhnete při vnitřním užívání, které však můžete doplnit kvalitní kosmetikou, kde může být kolagen také obsažen. Základním prvkem pro úspěch a pozorování pozitivních výsledků je především pravidelné užívání podle doporučeného dávkování u konkrétního přípravku. Díky tomu budete moci sledovat v zásadě všechny nabízené výhody kolagenu při doplňování do organismu.

Další pozitivní účinky na lidský organismus při vnitřním užívání

Pokud se rozhodnete pro vnitřní užívání kolagenu ve formě prášku, který si rozpustíte do vody, rozmícháte do jogurtu či do smoothie, můžete pozorovat i další pozitivní účinky na lidský organismus. Jde například o zlepšení kondice střev, podporu funkce paměti, snižování hladiny nežádoucího cholesterolu, prevenci proti srdečním onemocněním, podporu správné funkce jater i pozitivní vliv na zdraví a kondici vlasů a nehtů. Zkrátka jde o způsob, jak do těla doplníte velmi důležitou a univerzálně použitelnou látku.

Pozitivní vliv na zdraví kloubů a pohybové soustavy

Další předností kolagenu je pozitivní vliv na zdraví kloubů, šlach i svalů. Kvalitní hydrolyzovaný kolagen se tak doporučuje například pro aktivní sportovce či lidi s fyzicky náročnou prací. Doplněním kolagenu do organismu můžete předcházet bolestivosti při pohybu. Pro maximální účinnost je však důležité vybrat nejlepší kolagen se složením dobře využitelným v rámci lidského organismu. Dalším kritériem pro pozorování výsledků je také pravidelné užívání. Pro co největší podporu pohybového aparátu nezapomínejte také na zdravou stravu či kvalitní obuv a vybavení pro sportování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno