1. Třiďte!

Aby se prádlo neobarvilo, nesrazilo se nebo by na sebe nenachytalo žmolky látky jiné barvy, vždy prádlo před praním roztřiďte. Perte zvlášť bílé, barevné a tmavé prádlo a oblečení pouze z podobných materiálů.

 

2. Skvrny

Pokud máte na oblečení skvrny od make-upu, vyzkoušejte šampon na vlasy. Skvrny jím potřete, nechte 1 – 2 hodiny působit a vyperte na obvyklý program. Trápí-li vás mastné skvrny, zkuste flek posypat jedlou sodou, práškem do pečiva nebo škrobem. Dobře rozpouští tuk, odstraňují fleky a desinfikují. Na jedno praní použijte dvě lžíce prášku.

 

3. Nekvalitně vyprané prádlo

Zdá se vám prádlo po vyprání zašedlé a skoro nevyprané? Možná to bude tím, že jste přesáhli váhový limit, který je pro vaši pračku vhodný na jedno praní. Nepřeplňujte pračku k prasknutí a raději příště zvolte dvě várky praní, u kterých budete mít jistotu, že bude prádlo krásně čisté.

4. Správný program

Aby se prádlo dobře vypralo, je nutné pro daný druh prádla vybrat i správný program. Jinou teplotu musíte použít pro ručníky, jinou pro šaty z jemné textilie. Vybírejte si proto pračku, která nabízí dostatek programů pro různé druhy oblečení. Naším tipem na pračku s předním plněním je pračka Orava WMO-610. Pračka má váhový limit bubnu 6 kg, je tedy vhodná i pro rodiny s dětmi. Velkou výhodou je přehledný display, na kterém můžete vidět, co vše jste si k praní daného prádla navolili. Pračka disponuje menší hloubkou 41, 6 cm, je tedy vhodná do užších prostor. Pračka Orava WMO-610 na otočném regulátoru nabízí 15 programů, mezi kterými nechybí ekologické praní, bavlna, syntetika, studené praní, vlna, jemné prádlo nebo

praktický rychlý program. Maximální otáčky pračky šplhají na 1000 ot./minutu a patří do energetické třídy A++. Samozřejmostí jsou 3 komory na prací prostředek, aviváž a bělidlo. Pokud se vám pračka Orava WMO-610 zalíbila, můžete se na ni těšit na internetovém obchodě www.orava.cz za 6499 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno