Léto už doslova klepe na dveře a je připravené nemilosrdně odkrýt všechny naše nedostatky. Proto se na něj snažíme všichni už dopředu připravit. Sportujeme, držíme diety, navštěvujeme solária i nejrůznější zkrášlující salony. Mnohdy ale zapomínáme na zdánlivé maličkosti, třeba na to, že do centra pozornosti se více dostávají i naše nehty. Už je totiž nemůžeme ukrýt do rukavic nebo do kapes. Jak na to, aby doladily vaši vizáž k dokonalosti a staly se tou nejkrásnější vizitkou?

 

Pestrá strava

Krásné nehty jdou ruku v ruce s naším jídelníčkem. Platí totiž, že jste to, co jíte. Kvalitní pestrá strava s dostatkem křemíku, zinku, železa, vápníku, vitamínu A, B a H pro ně představuje dokonalou vzpruhu. Na vašem talíři by se tak mělo objevovat ovoce, zelenina, vejce, ryby, ořechy. Pečlivě si hlídejte také pitný režim. Zpozorujete-li na svých nehtech malé ďolíčky, je to jasné volání o pomoc, tedy o vodu.

 

Výživa a péče

Nehty vyžadují také správnou a pravidelnou péči, která jim poskytne dostatečnou ochranu, regeneraci a výrazné zpevnění. Na trhu najdete velké množství přípravků, které vám pomohou starat se o ně každý den v pohodlí vašeho domova, ať už jde o výživné oleje, posilující krémy nebo zpevňující laky. Jednou za čas však zamiřte také k odborníkům, kteří vám provedou profesionální manikúru. Už dávno se nepovažují tyto služby za zbytečný luxus, ale za důležitou investici do reprezentativního vzhledu.  Podobně jako navštěvujeme kadeřnictví nebo kosmetické studio, chodíme také na manikúru a pedikúru.

 

Zdraví a krása

Vyhýbáte-li se lakům na nehty, pak děláte velkou chybu. Nefungují totiž jenom jako ozdoba, ale také jako ochrana, nalakované nehty lépe odolávají plísním, lámání či nepříznivým vnějším vlivům. Chcete-li držet krok s aktuálními trendy, pak vězte, že letošek se nese v duchu minimalismu a řídí se heslem: v jednoduchosti je krása. Vyzkoušejte třeba horké barevné kombinace, skvěle vypadá červená se sytě růžovou, oranžová s šedou nebo korálová s karamelovou. Pokud je to na vás příliš odvážné, pak vsaďte na osvědčené jednobarevné stálice – červenou, která nechybí snad žádnou sezonu, a bílou, která skvěle kontrastuje s opálenou kůží. Tak nebojte se být nepřehlédnutelná!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno