Velmi oblíbeným večerním líčením je kouřové líčení. Dobře provedené kouřové líčení působí svůdně a elegantně. Často se však můžeme setkat s velmi nepovedenými výtvory. Toto líčení není nijak zvlášť složité, i tak je však třeba jej natrénovat.

 

Podkladová báze jako základ kouřového líčení

Nejprve na čistou, odlíčenou pleť naneseme hydratační krém. Dobré je také použít podkladovou bázi pod make-up. Setkáváme se s názory, že podkladová báze je vlastně takovou zbytečností navíc. Není tomu tak. Podkladová báze dokáže vyhladit a zakrýt nedokonalosti pleti jako jsou vrásky nebo drobné pupínky. Báze také dokáže minimalizovat rozšířené póry a rozjasnit pleť. Naneste podkladovou bázi také na oční víčka. Díky tomu bude líčení mnohem déle držet, a stíny se nebudou rozmazávat.

 

Zvolte ten správný make-up

Výběr toho správného make-upu bývá daleko těžší, než jeho samotná aplikace. Měl by odpovídat vašemu typu i odstínu pleti. Důležité je make-up pečlivě rozetřít. Nezapomeňte také na krk a dekolt. Lesklá místa jemně zapudrujte.

 

Nezapomeňte na obočí

Pleť máme připravenou, je na čase přejít k líčení obočí a následně očí. Kouřové líčení bude hodně výrazné, proto by ani obočí nemělo zanikat. Je dobré zvolit tmavší odstín, s příliš černou výraznou barvou však opatrně. Čím obočí nalíčit? Možností je hned několik. Obočí můžete nalíčit stíny, tužkou nebo také gelem. Nejdříve obočí vykartáčujte, chybějící obočí doplňte jemnými čárkami, a snažte se, aby působilo přirozeně.

 

Samotné kouřové líčení

Na kouřové líčení budete potřebovat alespoň tři barvy stínů. Těsně pod obočí naneste světlý stín. Oko tak krásně rozzáříte. Černou měkkou tužkou vytvořte linku na horním víčku, poté vytvořte jemnější a užší spodní linku. Není třeba, aby vypadaly dokonale. Hned zjistíte proč. Na celé víčko rozetřete nejsvětlejší barvu stínu, a to i přes linku. Stín naneste také přes spodní linku.  Záhyb oka neboli očnicový oblouk zvýrazněte druhým, tmavším stínem.

Nakonec naneste nejtmavší stín asi do poloviny víčka, a roztírejte jej směrem k vnějšímu koutku oka. Nikde by neměly zůstávat žádné ostré linie, stín by měl být rozetřen do ztracena.

 

Finální doladění kouřového líčení

Jestliže se vám oční stíny rozprášily také pod oči nebo na tváře, nezapomeňte nežádoucí stíny očistit. Na závěr naneste řasenku, tvářenkou přepudrujte lícní kosti, a pleť nakonec přepudrujte. Bohatě si vystačíte pouze s leskem na rty nebo tělovou rtěnkou. Vaše líčení je již nyní dost výrazné, a tmavý odstín rtěnky by nebyl to pravé.

Pokud se na samotné líčení necítíte, tak navštivte studio krásy ESMINA, kde vám rádi pomůžeme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno