Vlivy, které ovlivňují topení

Kromě vhodně zvoleného topiva, které ovlivňuje hlavně výhřevnost, výši nákladů a pohodlnost topení ovlivňují také kamna, krb nebo kotel. Důležitá je ale i izolace domu, počasí, roční období, náročnost topení a další. Všechny tyto faktory je potřeba zohlednit, a poté najít nejvhodnější způsob jak snížit náklady a ušetřit za topení.

· Pokud topíte dřevem, tak je důležité, aby bylo dřevo suché. To stejné platí u dřevěných briket. Topení vlhkým dřevem nebo briketami by bylo obtížné a navíc byste ztráceli významnou část tepelné energie.

· Důležité je taky správné skladování. Dřevo a také dřevěné brikety byste měli skladovat na suchém a tmavém místě, s omezením přístupu vlhkosti. Vhodný může být sklep, ale také dřevěná bouda na dvoře nebo jiné místo, kam se nedostane voda ani jiné škodlivé vlivy.

· Při topení dřevem musíte počítat s náročnou prací, která vás čeká nejen při jeho uskladňování, ale také následné přípravě. Dřevo musíte složit na místo, nasekat jej a při zatápění z něj připravit třísky. Počítejte tak s delším zatápěním a nižší výhřevností. Vyhnout se tomu můžete při použití dřevěných briket.

· Dřevěné brikety a pelety jsou vhodnou ekologickou alternativou. Umožní vám rychle a snadno zatopit, mají velkou výhřevnost a pořízením briket tak investujete do svého pohodlí. Jedná se o moderní a oblíbené topivo.

· Noční kůrové brikety můžete použít jako skvělou možnost, kdy nemusíte v noci přikládat a přesto si užíváte příjemné teplo. Brikety vydrží žhnout až pět hodin, noční kůrové brikety i dvakrát tolik.

· Kusové dřevo musíte často nechat proschnout a schnutí dřeva může trvat až rok. Topiva můžete také kombinovat a topit jak dřevem, tak briketami. Velkou výhodou briket je však rychlé a jednoduché zatápění, které zvládne každý.

· Při výběru dřeva si můžete vybrat z tvrdého nebo měkkého dřeva. Tvrdé dřevo je často horší na podpal, ale hoří delší dobu, měkké dřevo se lépe zapálí, ovšem hoří mnohonásobně rychleji. Využít můžete také dřevěné pelety, které se dají použít stejnými způsoby jako dřevěné brikety.

· Dřevo, dřevěné brikety nebo pelety patří v současnosti mezi nejlevnější možnosti topení. Náklady na topení tak dokážou oproti topení elektřinou nebo plynem snížit téměř na polovinu. Nakupujte dřevo a brikety ve větším množství a využijte tak množstevních slev a příznivých akcí, které se dají využít nejčastěji v létě, před topnou sezónou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno