V dětském pokoji se na nich děti vydovádí při hře, užijí si odpočinek i v nich najdou místo pro učení a čtení. Variabilní relaxační vaky děti milují a mohou s nimi vyrůstat od batolete. Rodiče se nemusí bát úrazů a zranění o ostré hrany, jako je tomu u většiny typů židlí nebo křesel, děti v nich najdou měkké a pohodlné útočiště. Navíc zajistí zdravé sezení, uvolnění napjatých svalů i dobrou podporu zad. Při výběru je ale přece jen vhodné se po dětském pokoji rozhlédnout a několik věcí si promyslet.

Podle věku dítěte vyberte velikost. Pro batolata je nejlepší velký sedací polštář, volně položený na podlaze, který je ochrání před chladem a můžou se na něm převracet a otáčet bez jakéhokoli rizika. Velký sedací polštář využijí i rodiče pro svůj odpočinek. Pro děti předškolního věku jsou vhodnější menší vaky a křesílka, které jednak zaberou v pokoji méně místa a jednak budou dětem více vyhovovat. Příliš velký sedací vak by totiž mohl dítě spíše odradit, protože si rády sedají tak aby si již podepřely záda a jejich výška je ještě omezuje. Do velkého vaku tak spíše zapadnou, místo opory zad budou v předklonu a vstávat se jim bude velmi obtížně. Přibližně pro děti od 12 let je již možné volit plnohodnotnou velikost sedacího vaku pro dospělé, děti i častěji využijí možnost si na vak lehnout.

Pro děti je důležitý i design. I proto se dětské sedací vaky vyrábí v různých úpravách s podobou zvířat, imitací sportovních míčů nebo s barevným vzorem. Barevná škála je široká a tak může sedací vak ladit s celkovým designem dětského pokoje. U českého výrobce na www.relax-vaky.cz najdete široký výběr barev i velikostí, od malých pohodlných taburetů až po velké sedací polštáře, na které se pohodlně vejdou dvě osoby. Sedací vak se stal fenoménem českých domácností a není se čemu divit, jeho měkkost a pohodlí si zamiluje úplně každý, od dětí po dospělé. A tak možná vezměte při výběru pro děti v potaz ještě jednu maličkost, totiž jestli budete mít možnost si sedací vak sem tam taky půjčit. Nebo si pořídit rovnou svůj.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno