Jestli už u vás také zabodovala elektrická autíčka a jedno takové mají děti zaparkované doma, poradíme vám, jak jej poprvé spustit, aby vše fungovalo. Ať jste si koupili elektrické autíčko Ford, Mercedes nebo třeba terénní dětská elektrická auta 4×4, u všech musíte nejprve elektrické autíčko spárovat s ovladačem a nabít.

První spuštění elektrického autíčka je vždy vzrušující. Zdroj: Freepik.com

Jak spárovat elektrické autíčko s ovladačem?

Elektrická autíčka můžete ovládat dálkovým ovladačem. Abyste mohli začít první jízdu, spárujte ovladač s autíčkem. Co dělat?

  1. Vypněte autíčko.
  2. Vložte do dálkového ovladače baterie.
  3. Zapněte ovladač. Na některých typech se ihned rozsvítí kontrolka pro párování, na jiných musíte ještě zmáčknout tlačítko pro párování, které bude nazvané např. jako “car select”. Pokud tlačítko nespustí proces párování, podržte jej po dobu několika sekund.
  4. Zapněte elektrické autíčko.
  5. Když kontrolka na ovladači zhasne (u některých typů to znamená, že zhasne jedno ze tří světýlek), párování se povedlo a můžete vyrazit. Pokud se párování nepovede, zkuste celý proces zopakovat.

Přidržte tlačítko “CAR SELECT” a po rozsvícení 3 diod zapněte elektrické autíčko. Zdroj: ministerstvohracek.cz

U jednotlivých typů autíček se mohou dálkové ovladače a postup trochu lišit. Elektrické autíčko audi asi spárujete trochu jinak než elektrická autíčka BMW. Nicméně postup je vždy značně podobný. Hledejte na ovladači tlačítko, které bude pro párování určeno, a pokud tam není, zkuste, zda ovladač nebude vyhledávat autíčko automaticky. Vždy pro signalizaci párování svítí nějaká kontrolka, jen se nachází na různých místech.

V následujícím videu se podívejte, jak vypadá párování elektrického autíčka s ovladačem u 7 typů autíček:

How to pair the remote control to Ford Ranger Wildtrack or Volvo XC90 electric ride-on car

Párování ovladače musíte zopakovat vždy, když vložíte do dálkového ovládání nové baterie.

TIP: Nejlepší hračky pro děti podle věku

Jak elektrické autíčko nabíjet?

Pro plné nabití elektrického autíčka ho nabíjejte 8 – 12 hodin. Doporučujeme nabíjet autíčko přes noc, pokud se další den chystáte ven, nebo jste přes den jezdili.

Nabíjejte autíčko na suchém místě s přístupem k síti. Abyste baterii udržovali v co nejlepší kondici, dodržujte tyto zásady:

– Nabíjejte elektrické autíčko pokaždé, když kapacita baterie klesne alespoň pod 50 %. Tedy pokud s dětským elektrickým autíčkem jezdíte alespoň 45 minut až 1 hodinu, přes noc jej nechte dobít.

– Vždy když chcete autíčko na nějakou dobu uložit, skladujte jej s plnou baterií.

– Pokud autíčko nepoužíváte, stále jej alespoň jednou za měsíc dobíjejte. Zvláště v zimních měsících.

– Používejte pouze originální nabíječku.

U potřebné doby nabíjení neplatí, že čím více se autíčko nadře, tím více musíte nabíjet. Nezáleží na tom, jestli máte elektrické auto pro dvě děti, dětská elektrická auta 4×4 nebo menší typ pro mladší caparty. Výkon baterie je tomu uzpůsoben, vy vždy nabíjejte alespoň 8 hodin pro dobití baterie a počítejte s 1 – 2 hodinami jízdy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno