Jak často zubní kartáček měnit?

Pokud si čistíte zuby jako většina lidí, tedy 2x denně, měl by vám zubní kartáček vydržet 2-3 měsíce. Po této době ale dochází k třepení vláken, které snižuje schopnost zubního kartáčku vykonávat svou funkci. Prvotní roztřepení vláken kartáčku není okem viditelné. Jestliže už ale vidíme, že zubní kartáček změnil svůj tvar, je na čase jej vyměnit. Zapomínáte si kartáček měnit a takzvaně vám přesluhuje? Může vám pro lepší zapamatování pomoci roční období. Pokud si na každé koupíte nový zubní kartáček, bude vše v pořádku. Dřívější výměnu řešte v případě nemoci zubů či dásní.

Zdá se vám, že je kartáček nepoužitelný již po prvním měsíci užívání? Možná za to může i příliš velký tlak, který vyvíjíte při čištění zubů. Abyste si zuby dobře vyčistili, není nutné na ně tlačit, ale využívat správnou techniku čištění zubů a dodržovat také vhodnou dobu čištění. Budete-li při každém čištění na zuby tlačit, můžete měnit kartáčky na zuby i několikrát do měsíce, a také si nezvratně poškodit dásně. Zánět dásní nebo odhalené zubní krčky nejsou nic příjemného, naučte se tedy, jak si zuby čistit správně.

 

Krytka na zubní kartáček

Po každém čištění zubů kartáček pod tekoucí vodou dobře očistěte. Zůstávají na něm totiž bakterie ze zubního plaku. Aby se v kartáčku dále nemnožily, nestačí jej pouze opláchnout, ale dobře očistit. Pro desinfekci kartáčku můžete použít i antiseptickou ústní vodu Herbadent.

Po péči o kartáček jej můžete opatřit antibakteriální krytkou, která slouží nejen pro ochranu hlavy kartáčku, ale obsahuje také aktivní látky, které ničí bakterie. Krytky na kartáček se doporučují především v případě, že máte společnou koupelnu s toaletou. Při splachování toalety se totiž mohou do ovzduší uvolnit bakterie, které se usazují po celé místnosti, tedy i na zubním kartáčku.

Staráte se i vy o váš zubní kartáček nebo jej pouze jednou za čas vyměníte?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno