Čerstvost

Nejlepší káva je samozřejmě ta čerstvá. Jednou z nejlepších možných řešení je tedy zajít přímo do pražírny kávy, kterých je dnes naštěstí stále více, a koupit si zde čerstvě praženou zrnkovou kávu. Pokud pro kávu vyrazíte do supermarketu, určitě nečekejte zázraky, jelikož může v regálu stát i několik měsíců. Taková káva ani nechutná, ani nevoní. Pokud nemáte v blízkosti žádnou pražírnu, mletá i zrnková káva lze objednat i online. V takovém případě vždy sázejte na kvalitní a osvědčené značky kávy, jako je mletá i zrnková káva Lavazza, Segafredo nebo káva Vergnano. Kupujte spíše zrnkovou kávu, kterou si namelete doma sami nebo vám ji umele kávovar, jelikož vám zajistí plnou chuť i krásné aroma.

 

Kávová zrna

Při výběru kvalitní kávy se soustřeďte na zrnka. Kvalitní kávová zrna jsou krásně voňavá a mají hezký, neporušený tvar bez defektů, dírek a skvrn. V balíčku by také určitě neměly být žádné odlomky nebo kousky kamínků či jiných nečistot. První, co by vás mělo zaujmout po otevření balíčku, je nádherná vůně. Důležitá je barva zrn, která by měla být u všech stejná. Pokud balíček obsahuje mnoho světlých zrnek, bude káva méně kvalitní. Pokud je naopak káva velmi tmavá a mastná, pak je přepražená.

Typické znaky nekvalitní kávy

Zdá se vám, že jste koupili nekvalitní kávu? Pokud splňuje některá z těchto kritérií, pak raději příště sáhněte po jiném druhu. Jaké jsou ty nejčastější znaky nekvalitní kávy?

· nedopražená zrna světlé barvy

· přepražená zrna velmi tmavé barvy

· úlomky kávy a nečistoty mezi zrny, zdeformovaná zrna

· nestálá barva a skvrny na zrnech

· kyselé aroma

Tip: Kávu kupujte po menších baleních. Jedině tak ji budete moci rychle vypít v co nejčerstvějším stavu a nebudete přicházet o její aroma delších skladováním.

Nemusíte mít doma profesionální kávovary, abyste si mohli pochutnat na dokonalém šálku espressa. Stačí si pořídit menší domácí kávovar nebo french press, kvalitní mlýnek na kávu a skvelou zrnkovou kávu, kterou už teď umíte vybrat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno