Svět kolem nás se stále zrychluje. Vzdálenosti se zkracují. Jen velmi málo z nás se umí oprostit od neustálého boje s časem a nesplněnými úkoly. Informace o zlepšování životního prostředí na nás vyskakují z denního tisku, life stylových časopisů i zpravodajů zdravotních pojišťoven, ale naše tělo nám říká, že zlepšení, pokud tu je, postupuje pomalu. Výrobci potravinových doplňků se předhánějí, kdo uvede na trh lepší přípravek, který nám pomůže získat bez námahy svalovou hmotu nebo ztracenou energii. Přesto naše duše i pleť trpí a musí denně podstoupit svůj boj se stresem a znečištěným ovzduším. Abychom v našem predátorském světě obstáli, musíme dbát o sebe, o tělo, o duši i o pleť.

 

Rooibos nás udrží v pohybu

Cvičení nám dodává pocit mladosti a plnosti energie – a to, i když nás zaskočí zimní počasí. Podle Rady Rooibosu, pomáhá Rooibos zlepšit sportovní výkon. Ernest du Toit, mluvčí Rady Rooibos říká, že pití čaje Rooibos nás sice nepromění v super-lidské vytrvalostní sportovce, ale bylo prokázáno, že účinky povzbuzují výkon. Ať se čaj pije před, během nebo po výkonu.

Sportovci mají prospěch z vysokého množství antioxidantů v čaji Rooibos, které bojují proti zánětům, podporují krevní oběh a pomáhají léčit poškozenou svalovou tkáň. Rooibos obsahuje také vysokou koncentraci hořčíku a zinku, který napomáhá produkci testosteronu, což je důležité pro trvanlivost a schopnost těla zotavovat se spolu s vápníkem, hořčíkem a manganem, které jsou životně důležité pro zdraví kostí. Kromě toho Rooibos pomáhá tělu lépe absorbovat železo, zvyšuje tak dodávku kyslíku do svalů, což je při vytrvalostních závodech rozhodující.

„Vědci dnes stále více vědí, že je důležité, aby antioxidanty pocházely z bohatých směsí biologicky aktivních látek v rostlinách a nikoli z izolovaných syntetických antioxidantů. Ty bývají často baleny s cukry, rostlinnými tuky, umělými sladidly, ochucovadly a barvivy. Spotřebovávání těchto látek, zejména pokud potřebujete zvyšovat své sportovní limity, není dobrý nápad,“ vysvětluje Ernest Du Toit.

Když vezmete horký šálek čaje do ruky

Pití čaje je v Asii složitým rituálem, který v Evropě občas degraduje na rychlé natočení horké vody z kohoutku, ve které na pár sekund vymácháme pytlík ze supermarketu a teplou hnědou vodu bez vůně a chuti v rychlosti vypijeme.

Rooibos je unikátní rostlina, která se nachází ne jediném místě na světě – nedaleko jihoafrického Kapského Města. Jeho tajemství znali a střežili domorodci po staletí. Bílí osadníci, kteří přistáli poprvé na jižním cípu Afriky na konci patnáctého století, zálibu v pití tohoto čaje od domorodců převzali. Pro nás je Afrika stále symbolem nezkrotné přírody a říše divokých zvířat. I když už to tak dávno není, myšlenky na černý kontinent v nás stále vyvolávají pocit dobrodružství a nepoznaných dálek. Blíží se zima, a tak posilte svůj imunitní systém pitím zeleného Rooibosu. Usaďte se pohodlně do křesla, nalijte si velký šálek, sevřete jej v dlaních, zavřete oči a nechte se unášet svou fantazií. Prospějete tak své duši i tělu.

Chraňte svou pleť takovými kosmetickými produkty, které jsou bohaté především na antioxidanty. Příkladem může být kosmetika Rooibos, která vaší pokožce dodá nejen potřebnou denní dávku antioxidantů, ale i všechny nezbytné živiny a látky. Její řada Classic Care (díky výtažkům ze zeleného Rooibosu) zabezpečí potřebné živiny. Řada Advantage, zase pomáhá udržet vaši pleť vláčnou po celý den. Užíváním regeneračního denního a nočního a krému s SPF 15, který chrání a vyživuje pokožku 24 hodin denně 7 dní v týdnu, bude mít vaše pleť silného spojence v boji proti znečištění a především stárnutí pokožky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno