Určitě jsme v životě zažili situaci, kdy jsme se museli stěhovat do jiného bytu, do jiného města nebo dokonce do jiné země. Ať už je to tak či onak, každá situace vyžaduje pečlivou přípravu a dobrou strategii, abychom vše zvládli bez úhony a bez zbytečných starostí.

 

Jak se přestěhovat do nového bytu

Chceme-li se přestěhovat, musíme si najít spolehlivou a ne příliš drahou stěhovací firmu, která se přizpůsobí našim požadavkům a snadno a rychle nás přestěhuje. Takže můžeme sedět v křesle s reklamními novinami v ruce a hledat profesionální stěhováky nebo se můžeme podívat také na internet, který nám nabízí velké množství firem, které tuto činnost provádějí. Pokud si mezi těmi všemi zvolíme tu správnou, určitě bychom se měli informovat o všem, co nás v tomhle směru zajímá, jako například volný termín, nabídka služeb a velikost vozového parku.

Pracovník stěhovací firmy může také zjistit velkost stěhovaného bytu, množství nábytku a určí tak i velikost vozu, který bude pro danou situaci vhodný. Může nám také sdělit předběžnou kalkulaci. Přečíst si všechny podmínky firmy je určitě velmi důležité, neboť se tak vyhneme nepříjemným zjištěním, že například služby neobsahovaly výnos nábytku do patra nebo demontáž velkého nábytku, který se nám nevejde do auta.

 

Výhody stěhovacích společnosti Stěhování Brno Dymas

Výhody specializovaných stěhovacích společností, které nám poskytnou celou řadu služeb souvisejících správě se stěhováním, určitě stojí za to.

  • předem si společně obě strany určí vhodnou dobu a čas
  • během kterého se plánujeme přestěhovat
  • můžeme si pronajmout nebo zakoupit obalový materiál
  • máme k dispozici specializované vozíky, při nakládání se používají speciální pásy
  • veškerý velkoplošný nábytek je odborníky rychle a efektivně demontován
  • na požádání mohou přepravci zabalit cennosti do speciálních obalů
  • na naši žádost může být sepsána smlouva, která specifikuje všechny aspekty spolupráce, od vyjasnění rozsahu práce, seznamu přepravovaných předmětů až po odpovědnost v případě poškození nákladu

 

Stěhování svépomocí

Ale i stěhování s pomocí přátel není zase tak úplně k zahození. Je sice pravda, že nás tady budou asi bolet záda, ale to se dá přežít. Musíme mít ale vše dobře zorganizované a naplánované. Soupis veškerého našeho majetku, sehnat nejen partu ochotných přátel, ale i vhodný větší vůz, zabalit, demontovat, vybalit, smontovat, naložit odvést,….Nejsme zde tolik vázáni na čas, ale také se daleko víc nadřeme. S tím se musí počítat. Kamarády, kteří nám se stěhováním pomáhají pak můžeme pozvat na skvělou večeři a skleničku dobrého vína.

 

Balení

Co sbalit teď a co později? Tak určitě bychom měli začít s balením s dostatečným předstihem, protože se tak nemusíme ke konci stresovat, že to nestihneme, nebo že něco postrádáme. Sehnat si obalový materiál také nebude jistě tak těžké a v případě, že bychom přece jen nesehnali to, co potřebujeme, můžeme využít nabídek stěhovacích firem, které mají různé boxy a jiný obalový materiál určený ke stěhování ve své nabídce. Rada na závěr: všechny krabice a boxy si dobře popišme, usnadní nám to hledání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno