I přes to, že jsou králíci velmi často řazeni do kategorie hlodavci, až tak úplně do ní nepatří. Tito tvorové mají svou specifickou oblast pod označením zajíci. Z vědeckého hlediska je spojuje hned několik věcí, například jim neustále dorůstají hlodáky. Stejně tak rodí holé a navíc nevidomé mláďata. Ti pak rychle dorůstají v dospělé jedince. Když se trochu podrobněji podíváme na jejich hlodáky, od hlodavců se liší tím, že v horní čelisti mají 4 a ve spodní čelisti dva hlodáky. Nakonec je to stejně jedno, jestli řadíte toto roztomilé domácí zvířátko do hlodavců nebo zajíců. Hlavní je, jestli se vám zvířátko líbí.

 

Hlodavci nebo zajíci

Králíci doslova vyžadují osobní kontakt, lásku a přátelství mezi ním a svým páničkem chovatelem. Potřebují pravidelné mazlení, pohyb, péči. Především milují lidi, takže se hodí i k malým dětem. Dobře se snášejí s dalšími králíčky, ve volné přírodě žijí ve velkých koloniích.

Určitě oceníte jejich učenlivost, pokud jim poskytnete větší volnost, během velmi krátkého období je naučíte k čistotě. Dávejte si však pozor ať na ně nešlápnete. Zrak mají uzpůsobený do větších dálek, proto se vám s vysokou pravděpodobností budou motat pod nohama.

 

To nejlepší pro králíky

Králíčky nikdy nesvěřujte do samostatné péče dětem předškolního věku. I přes to, že tento druh domácího mazlíčka má rádo mazlení, nesnáší neodborné doteky, mohl by děti pokousat. Na světe existuje celá řada plemen v nejrůznějších velikostí a barevných odstínech.

Králíčci jedí rostlinnou stravu, ovšem nepohrdnou ani kvalitním krmivem přímo určeným pro jejich druh. Pokud hledáte vše potřebné pro chov králíků v domácím prostředí, určitě navštivte internetovou chovatelskou prodejnu na adrese http://obchod.zoomixpraha.cz/ , kde naleznete například kvalitní králíkárny i krmivo pro ně určené.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno