Rýma, kašel, nachlazení či chřipka nejsou v létě ničím až tak neobvyklým. Nachladit se můžete na vodě, pokud vám počasí nepřeje, vlivem klimatizace, když se tělo nedokáže vypořádat s prudkými změnami teplot, i kdekoliv jinde, pokud se večer nedostatečně obléknete a najednou začne být chladno. A věřte, že stejně rychle, jako zdravotní potíže přišly, mohou i odejít. Stačí se pustit do boje.

 

Stavte se do lékárny pro vhodný lék

Sice existuje spousta babských receptů na bolení v krku, jako je třeba popíjení vincentky s medem, nicméně jejich účinnost není zaručená. Zpravidla jim déle trvá, než začnou působit, a to ve chvíli, kdy se chcete uzdravit co nejdříve, žádoucí není. Raději tedy navštivte lékárnu a vyzvedněte si nějaký lék na kašel. Může se jednat o sirup proti kašli nebo třeba pastilky, které si snadno vezmete i v práci. Zajímavou a velmi oblíbenou variantou je také horký nápoj Vicks SymptoMed Complete, který ulevuje od šesti základních příznaků chřipky včetně kašle a ucpaného nosu. Více informací o něm najdete přímo na webu http://www.vicks.cz/.

 

Dopřejte tělu odpočinek

Nemůžete si myslet, že se nachlazení okamžitě zbavíte, začnete-li brát léky. Ty samy o sobě také nejsou všemocné. Je vhodné trochu zvolnit, dopřát tělu větší odpočinek a dopovat jej vitamíny. V létě se dá pořídit mnoho druhů ovoce, každý den si nějaké dejte. A nezapomeňte dodržovat pitný režim. I ten je důležitý, aby se vám podařilo nemoc co nejdříve vyplavit z těla.

S dodržováním výše uvedených doporučení se nemusíte bát, že by vás nachlazení trápilo příliš dlouho. Za pár dní už si budete zase užívat u vody. Bez ucpaného nosu a záchvatů kašle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno