Možná i vy máte onu zkušenost, kdy jste si pořídili nádherné ložní prádlo, ze kterého jste měli obrovskou radost. Není nic příjemnějšího, než večer ulehnout do měkoučkých peřin, které vás ke spánku lákají nejen svou hebkostí, ale i příjemným vzhledem. O to více zdrcující je zjištění, že krásné barvy zmizely kdesi v útrobách vaší pračky a zatímco jste ono koupené povlečení dovnitř vkládali plné pestrých odstínů, z pračky jej vyndáváte vybledlé a vytahané. Znáte podobnou situaci až moc dobře? Pak pravděpodobně neumíte vybírat mezi pestrou nabídkou ložního prádla!

 

Nejdůležitější je volba materiálu

 

Není žádným tajemstvím, že i povlečení – stejně jako všechno okolo – podléhá módním trendům, které se střídají jako na běžícím pásu. Vybírat si podle vzhledu je sice příjemná povinnost, ovšem i přesto nejdůležitějším kritériem zůstává materiál. Mezi nejčastější patří povlečení z polyesteru, které je sice cenově nejdostupnější, do kvality má ale hodně daleko.

  • BavlnaPovle__en___Safa_505f68024aca8_225x320

Bavlněné povlečení představuje nesmrtelnou klasiku, která je pro své příjemné vlastnosti nejvyhledávanějším a zároveň i nejoblíbenějším typem ložního prádla. O bavlně je známo, že je to měkký, pružný a vysoce prodyšný materiál, který zároveň dostatečně saje a je příjemný na dotek. Co se ceny týče, jedná se o dostupnou variantu, která v poměru kvalita/cena rozhodně stojí za povšimnutí.

 

  • Satén

Hledáte-li pohodlí a zároveň i elegantní vzhled, vsaďte na saténové povlečení. I tento typ ložního prádla vám zaručí pevnost i trvanlivost, rozhodnete-li se pro nežehlivou úpravu, oceníte i snadnou údržbu. Saténové povlečení se vyznačuje hebkostí i měkkostí, a zatímco v létě příjemně chladí, v zimě naopak svědomitě hřeje.

 

Povle__en___Play_505a221dea74d_225x320Povle__en___Fiel_505a20a665c4e_225x320

Povlečení pro děti vybírejte pečlivě!

Budete-li vybírat dětské povlečení, myslete nejen na ideální materiál, ale i na kvalitu a samozřejmě i příjemný a lákavý vzhled. Když jde o děti, netřeba škudlit každou korunu, ba naopak je mnohem lepší připlatit si za kvalitu než se jen pídit po kvantitě. Vaše děti si zaslouží jen to nejlepší!

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno