Chladnější dny jsou již za dveřmi a je nejvyšší čas se oblékat tepleji. Umíš si ale obléct správný kabátek? Nezapomeň přihlížet na pár důležitých faktorů před tím, než zavítáš do obchodů. My ti poradíme, jak si vybrat kabát , abys byla neodolatelná v každém počasí!

1. Vyber si styl

Sportovní styl: Pokud si sportovkyně a jedině ve sportovních věcech se cítíš fajn, pak sáhni po kratších kabátech. V případě, že potřebuješ svému oblečení dodat trochu elegance, zkombinuj kabát s kozačkami na podpatku a např. slim rifle, či kratší sukni.

Elegantní styl: Pokud potřebuješ chodit do práce elegantně, pro tebe jsou vhodné ¾-kabáty nebo delší kabáty, které můžeš vkusně zkombinovat se sukněmi, kostýmy a vyššími podpatky.

ako-si-vybrat-kabat-1

2. Mysli na svou výšku

Nízká postava: Pokud zrovna nemáš nejdelší nohy na světě, vyhýbej se dlouhým kabátům, které opticky zkracují postavu. Naopak, klidně si kup ¾-model, či krátký kabátek.

Vysoká postava: Pro tento typ postavy se hodí téměř vše. Vyzkoušej delší kabát s páskem nebo střihem do písmene A. V žádném případě si nekupuj příliš krátké kabátky, ve kterých budeš vypadat jako ve věcech po mladší sestře.

ako-si-vybrat-kabat-2

3. Jakou máš postavu

Nosíš velikost M: Máš krásnou postavu, proto si kup kabátek, který tvou postavu zvýrazní. Vybírej si kabáty maximálně do půlky stehen a přiléhavé střihy. Trendy budeš vypadat v kabátu s páskem.

Drobná a štíhlá: Vhodné jsou pro tebe kratší kabáty, klidně i vypasované, které zvýrazní tvé přednosti. Určitě sáhni po kabátě, který se dolů mírně rozšiřuje. Můžeš ho mít is většími knoflíky. Štíhlá postava si může dopřávat volnější pohodlné pončo.

Plnější tvary: Zvol střih, který sahá asi do půl stehen a zvýrazníš si pás, díky čemuž si opticky vytvaruješ postavu. Vhodný střih pro tebe jsou tzv. přesýpací hodiny. Dobrým zeštíhlujícím trikem jsou kapsy našité v přední části, ne na bocích. Klidně si kup výraznější střihy, zapínání na střed a vertikální modely. Zapomeň ale okamžitě na neforemné kabáty, které by působily zbytečně mohutně.

Už víš jaký kabát si vybereš tuto podzim?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno